Pilietinė gatvės akciją Stabdykime smurtą prieš moteris! Ratifikuokime Stambulo konvenciją

Asociacija Vilniaus Moterų namai 2023 metų rugpjūčio 3 d. nuo 12 iki 13 val. Nepriklausomybės aikštėje kviečia į pilietinę gatvės akciją Stabdykime smurtą prieš moteris! Ratifikuokime Stambulo konvenciją.

Akcijos tikslas – paskatinti Seimą ratifikuoti Konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvencija, 2011). Lietuva ją pasirašė 2013 m., o 2018 m. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė Konvenciją Seimui ratifikuoti. Tikimės, kad šios kadencijos Seimas šią užduotį pagaliau įvykdys.

Stambulo Konvencija apjungia į vieną darnią visumą prevenciją, apsaugą nuo smurto ir specializuotos kompleksinės pagalbos teikimą nukentėjusiesiems, baudžiamąjį kaltųjų persekiojimą ir suderintas politikos priemones, skirtas šiems tikslams pasiekti.

Kviečiame prisijungti ir dalyvauti, nes tik turint teisingą informaciją apie Stambulo konvencijos turinį, Konvencijos tikslus ir uždavinius, galime veiksmingai pasipriešinti radikaliosios dešinės propagandinei melagienų kampanijai, kaip žinia, finansuojamai putino oligarchų, nukreiptai prieš svarbiausias demokratines vertybes, lyčių demokratiją įskaitant.

Pilietiškai aktyvius asmenis ir organizacijas kviečiame dalyvauti akcijoje rugpjūčio 3 d., kurios metu kviesime nusifotografuoti su akcijos šūkiais ir taip išreikšti paramą smurto prieš moteris įveikimui. Fotografijos bus viešinamos socialiniuose tinkluose taip išreiškiant piliečių valią ginti ir įtvirtinti moterų teises kaip visuotinas ir nedalomas žmogaus teises, įveikiant smurtą prieš moteris šeimoje.

Būkime kartu!

*Ši gatvės akcija yra finansuojama Europos Tarybos. Čia išreikšta nuomonė nebūtinai atspindi oficialiąją Europos Tarybos nuomonę.

* Ši gatvės akcija yra LR SADM finansuojamo projekto „Institucinė parama asociacijai Vilniaus Moterų namai - lyčių demokratijos plėtra, stiprinant moterų pilietinę organizaciją“ dalis.

Pranešimą paskelbė: Vilniaus Moterų namai
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2023-08-02 12:55
Teisėsauga, teisėtvarka
Renginio pradžia
2023-08-3, ketvirtadienis12:00
Renginio pabaiga
2023-08-03
Renginio vieta
Nepriklausomybės aikštė
pasidalinti
atgal