„iPhone 15“ ir naujos „PlayStation“ konsolės: 4 „karščiausi“ įrenginiai, kurių sulauksime dar šiemet

Nors dienos šviesą šiemet jau išvydo daugybė  išmanių įrenginių, didysis jų pristatymų maratonas dar tik laukia rudenį. Jau po kelių savaičių mūsų lauks svarbių atnaujinimų kupina „iPhone 15“ serija, sulenkiamas „OnePlus“ išmanusis, ilgai laukti „Microsoft“ kompiuterių atnaujinimai ir galimai netgi naujos „PlayStation“ konsolės. „Telia“ pateikia laukiamiausius naujus įrenginius, kurie technologijų pasaulį sudrebins dar iki šių metų pabaigos.

„Praėjusieji metai pašykštėjo didelių technologinių proveržių, todėl didelė tikimybė, jog jau šį rudenį išvysime savotišką revanšą. „Apple“ po daugiau, nei dešimtmečio, savo naujausiuose išmaniuosiuose „Lightning“ jungtį pakeis universaliąja „USB-C“, o „OnePlus“ žengs į lanksčių ekranų teritoriją, kurioje besąlygiškai dominuoja „Samsung“. „Alkani“ neliks ir žaidimų gerbėjai – „Sony“ jiems ruošia patobulintą „PlayStation 5 Slim“ konsolę ir paslaptingą nešiojamą modelį. Tuo metu norinčių atsinaujinti kompiuterį studijoms ar darbui lauks platesnis galingesnių „Microsoft Surface“ produktų asortimentas“, – artėjančių produktų pristatymus vardina „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Jonas Puodžius.   

„iPhone 15“ serija 

Tradiciškai rugsėjį prasidedanti „iPhone“ karštinė šiemet padovanos naujus „iPhone“, kurie galimai neapsiribos kosmetiniais atnaujinimais. „Apple“ analitikų teigimu, pigesnieji „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ iš dabartinių „iPhone 14 Pro“ paveldės „A16 Bionic“ lustą ir „Dynamic Island“ ekrano išpjovą, tačiau didesnį ekrano atsinaujinimo dažnį suteikianti „ProMotion“ technologija ir toliau liks rezervuota brangesniesiems „Pro“ modeliams.

Rinkos stebėtojai svarsto, kad „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“ tikėtinai bus aprūpinti dar tvirtesniais titano korpusais, pasižymės dar mažesniais ekraną juosiančiais rėmeliais bei viduje slėps kur kas galingesnius ir taupesnius „A17 Bionic“ procesorius. Taip pat manoma, jog „Apple“ šių įrenginių kameras „išmokys“ dar geriau priartinti vaizdą.

Vis dėlto neabejotina „iPhone 15“ kartos naujiena bus perėjimas prie „USB-C“ jungties. „Apple“ šį sprendimą priėmė „prispausta“ nuo 2024 m. įsigaliosiančių ES teisės aktų, tačiau vartotojams tai išeis tik į naudą. Kadangi „USB-C“ kištuką įkrovimui naudoja beveik visi nauji „Android“ išmanieji, nešiojamieji kompiuteriai ir netgi pačios „Apple“ gaminami „MacBook“ bei „iPad“, naujųjų „iPhone“ savininkams į keliones nebereikės vežtis kelių skirtingų laidų. 

Sulenkiamas „OnePlus“

„OnePlus“ ilgą laiką gamino itin galingus, bet nuosaikiai įkainotus išmaniuosius, todėl brangūs ir vartotojams dar gerai nepažįstami sulenkiami įrenginiai buvo už jos interesų rato ribų. Tačiau lanksčių ekranų technologijoms pingant ir „Samsung“ kasmet džiaugiantis vis didesne tokių išmaniųjų paklausa, „OnePlus“ nebegalėjo to ignoruoti.

„Internete sklando keli galimi šio modelio pavadinimai – „OnePlus Open“ ir „OnePlus V Fold“, o jo pristatymas gali įvykti net paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Panašiai, kaip ir „Samsung Z Fold“ serija, telefonas turės 6,3 colio įstrižainės išorinį ekraną tokioms įprastoms užduotims, kaip susirašinėjimas, o patogesniam darbui su keliomis programėlėmis ir vaizdo įrašų peržiūrai bus skirtas sulenkiamas 7,8 colio ekranas. Kadangi naujajame „OnePlus“ produkte turėtų būti montuojamas pats galingiausias „Snapdragon 8 Gen2“ lustas ir itin pajėgus kamerų rinkinys, su konkurentus patrauklumu lenkiančia kaina jis turėtų tapti itin „skaniu kąsneliu“ naujausių technologijų entuziastams“, – prognozuoja pašnekovas.

Naujos „PlayStation“ konsolės

Nors karantininiais gamybos stabdymais paženklinta „PlayStation 5“ dar tik pakankamai neseniai išsivadavo iš deficito statuso, artėjant trečiosioms konsolės metinėms, „Sony“ jai jau ruošia įpėdinę. Su neskelbiama informacija susipažinusių asmenų teigimu, Japonų elektronikos milžinė dar iki šių metų pabaigos sustabdys dabartinio modelio gamybą ir jį pakeis maždaug 300 gramų lengvesne „PlayStation 5 Slim“ versija. Kompaktiškesnis variantas bus pigesnis už šiuo metu esantį rinkoje, bet nepasiūlys jokio galios prieaugio – jį suteiks kitąmet debiutuosianti „PlayStation 5 Pro“. 

Bet anot „Telia“ atstovo, greičiausiai tai nebus vienintelės kompanijos „dovanėlės“ žaidėjams. Į viešumą patekęs paslaptingas „Project Q“ kodinis pavadinimas internete įkaitino spėliones apie ruošiamą „Steam Deck“ ir „Asus ROG Ally“ įkvėptą nešiojamą žaidimų konsolę. Spėjama, kad ji dienos šviesą išvys jau lapkritį bei suteiks galimybę kelyje internetu transliuoti „PlayStation 5“ žaidimus.

„iPad“ konkurentas ir kitų „Microsoft“ kompiuterių atnaujinimai

Prieš vienuolika metų „Microsoft“ į pasaulį išleido pirmą planšetę ir nešiojamą kompiuterį viename sujungiantį įrenginį, o šiandien legendinės „Surface“ linijos atstovus sunkiai sutalpintume ant vienos rankos pirštų. Visgi rugsėjo 21 d. Niujorke vyksiančiame renginyje programinės įrangos milžinė seriją siekia dar labiau išplėsti, kartu atnaujindama ir likusius modelius.

„Microsoft“ nori dar geriau konkuruoti su „iPad Pro“, todėl savo „du viename“ kompiuterių liniją papildys mažesniu 11 colių įstrižainės ekraną turinčiu modeliu. Tuo metu frontą prieš didesnį ekraną turintį 12,9 colio „iPad Pro“ laikys jau dešimtos kartos „Surface Pro“. Abu aukščiausios klasės modeliai turėtų skirtis specifikacijomis, tačiau jiems abiem žadami galingiausi lustai. Pigesnioji „Surface Go“ linija taip pat neliks be naujovių – studentų pamėgtas „Laptop Go 3“ bus aprūpintas kur kas spartesniu dvyliktos kartos „Intel Core i5“ lustu, o „Go 4“ planšetė – „Intel Core i3“ išmainys į dar taupesnį ir pajėgesnį „Intel N200“

Naujieji „Microsoft“ įrenginiai taip pat pasižymės taisymui dar palankesniu moduliniu dizainu.

Daugiau informacijos:

Audrius Stasiulaitis

I WILL TELL YOU TELIA

Tel. (8 5) 236 7019, Mob. 8 686 77988

El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  

Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius

Pranešimą paskelbė: UAB „INK agency“
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2023-08-23 13:19
ITT, Verslas, ekonomika, finansai
Prisegti failai
pasidalinti
atgal