Rugsėjo 7 d. Šiluvoje – mokslinė-praktinė konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“

Rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, Šiluvoje rengiama nacionalinė mokslinė-praktinė konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Konferencijos, Šiluvos kultūros centro salėje (Jono Pauliaus II g. 12), pradžia 10 val.

Konferencija skirta apmąstyti 2021 m. rugsėjo 12 d. paskelbtą Šiluvos deklaraciją, priminusią apie būtinybę gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius, tokius kaip žmogaus gyvybę nuo jo prasidėjimo iki natūralios mirties; vyro ir moters prigimtinį skirtingumą bei lygiavertiškumą; prigimtinę šeimą ir tėvų teisę pagal savo dorovinius principus auklėti savo vaikus; sąžinės, religijos ir žodžio laisvę.

Konferencijoje savo apmąstymus pateiks Kauno arkivyskupas metropolitas dr. Kęstutis Kėvalas, filosofas prof. dr. Alvydas Jokubaitis, teisininkai dr. Vygantas Malinauskas ir doc. dr. Vaidotas Vaičaitis, biomedicinos ekspertas kun. prof. dr. Andrius Narbekovas, teisininkė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė, Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius bei Teksaso universiteto (JAV) profesorius dr. Markas Regnerusas ir Alliance Defending Freedom (ADF), Europos advokatūros direktorius Dr. Felixas Boellmannas. Prelegentai iš Lietuvos pasidalins savo įžvalgomis apie tai, ar darnaus sugyvenimo siekianti Lietuvos visuomenė turėtų brėžti ribas religijos, sąžinės ir žodžio laisvei, jei taip, –  kokias ir kur; kaip tokios ribos turėtų derėti su protu ir laisvės galia pažymėta prigimtimi, kad būtų atvertas geriausias kelias kiekvieno žmogaus klestėjimui – jo trokštamai laimei.  Prelegentai iš užsienio pasidalins savo asmenine patirtimi ir įžvalgomis apie procesus vykstančius JAV ir kitose Europos šalyse.

Daugiau informacijos ir konferencijos programą rasite čia.

Konferencijos globėjai:  J.E. Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir J.E. Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Konferencijos organizatoriai – Lietuvos Krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga, Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultetas, Laisvos visuomenės institutas.

Konferencijos pagrindiniai partneriai: Ateitininkų federacija, Konstitucinių asmens teisių institutas, Katalikų bažnyčios kronikos fondas.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetiniame portale Delfi.lt, Laisvos visuomenės instituto, Lietuvos Krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos bei Katalikų medijų centro „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose, internetiniame portale „Laikmetis“, taip pat per Lietuvos regioninės žiniasklaidos socialinius tinklus bei televiziją (regioninė televizija pasilieka teisę konferenciją rodyti vėliau nei numatyta tiesioginė transliacija – BM TV, Dzūkijos televizijos, Šiaulių televizijos, Ventos televizijos, Pūkas TV, TV Aidas). Marijos radijas, XFM radijas dalinsis atskirais konferencijos pranešimais po konferencijos.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2023-08-28 10:21
Švietimas ir mokslas, Politika
Renginio pradžia
2023-09-7, ketvirtadienis10:00
Renginio pabaiga
2023-09-07
Renginio vieta
Šiluva
pasidalinti
atgal