Tradicija tęsiasi: jau dešimtą kartą kviečiama registruotis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursui

Šiemet jau dešimtą kartą skelbiamas „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursas, kurio metu bus išrinktas dar vienas talentingas prie Klaipėdos ir viso pajūrio krašto vystymosi bei augimo savo inciatyvomis prisidedantis jaunosios kartos atstovas, kuriam bus suteikta speciali finansinė paskata. Kandidatų jau tradicine tapusiai stipendijai laimėti registracija prasideda šiandien ir tęsis iki rugsėjo  20 d. Bendrovės „Švyturio-Utenos alus“ įsteigtos vienkartinės piniginės stipendijos dydis – 4000 tūkst. eurų.

Įvertinimas aktyviam ir talentingam Klaipėdos jaunimui

Į stipendiją gali pretenduoti savo išskirtiniais darbais ir talentais Klaipėdos vardą garsinantys 20-35 metų amžiaus Klaipėdos miesto ir rajonų gyventojai – visuomenininkai, menininkai, mokslininkai, sportininkai, įvairių kitų sričių kūrėjai, turintys idėjų ir energijos jas įgyvendinti bei esantys neabejingi savo krašto raidai.

„Užsidegimu, noru ir nuoširdžiu darbu galima pasiekti išties daug. Tą jau ne kartą įrodė veiklūs mūsų krašto gyventojai, prisidedantys prie to, kad Klaipėda būtų modernus, tvarus ir atviras miestas, nepamirštantis gilių jūrinio gyvenimo tradicijų, tačiau drąsiai žengiantis į ateitį. Nors šie žmonės, visų pirma, veikia vedini idėjos, tačiau šioms pastangoms svarbi ir finansinė paskata, kurią jau dešimtmetį kasmet suteikiame mūsų krašto jaunosios kartos šviesuomenės atstovams. Stipendija siekiame ne tik pastebėti klaipėdiečių iniciatyvumą ir įvertinti jų nuveiktus darbus, bet ir suteikti finansines priemones jiems tęsti“, – sako bendrovės „Švyturio-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Iki šiol „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursą yra laimėję pianistė Adelė Daunoravičiūtė, Klaipėdos muzikinio teatro solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė, laivų inžinierius Lukas Norkevičius, mokslininkas Žydrūnas Lukošius, elektra varomo katamarano kūrėjas Tomas Vėlius, jūrinį pasaulį tyrinėjanti mokslininkė dr. Greta Gyraitė ir Jūrų inžinerijos katedros mokslininkas bei dėstytojas, technologijos mokslų daktaras Paulius Rapalis.

Stipendija padeda įgyvendinti reikšmingus projektus

Oro taršos problemas tyrinėjantis ir sprendimų joms su kolegomis ieškantis dr. P. Rapalis sako, kad pernai gautas įvertinimas padėjo dar drąsiau įgyvendinti projektus, prie kurių dirba, entuziastingiau imtis naujų iniciatyvų.

„Labai smagu, kad stipendija atspindi pačių klaipėdiečių balsą, kokie darbai jiems atrodo prasmingi ir svarbūs. Tai, kad žmonės įvertina mokslinį darbą, pastangas kurti sprendimus tvaresnei laivybai tikrai motyvuoja ir skatina ryžtingiau judėti į priekį. Stipendija, žinoma, padėjo lengviau išspręsti ir tam tikrus praktinius bei materialinius klausimus, leido greičiau pasistūmėti įgyvendinant projektus. Neuroninių tinklų technologijos pagrindu veikianti sistema, padedanti nustatyti iš laivų sklindančią oro taršą, prie kurios kūrimo su komanda dirbome ne vienerius metus – beveik baigta ir, tikimės, jau kitąmet galės būti išbandyta praktikoje“, – sako dr. P. Rapalis.

Prasminga tradicija

Savo ruožtu Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pažymi, kad Klaipėdos regionas turi didžiulį potencialą ir gali didžiuotis daugybe kūrybingų, talentingų ir veiklių žmonių, kuriuos pastebėti ir paskatinti yra išties svarbu. Kiekvieno iš jų indėlis į regiono plėtrą yra itin reikšmingas ir vertas paskatos.

„Klaipėda yra išskirtinis miestas ne tik dėl savo geografinės padėties ir strateginės reikšmės Lietuvai, bet ir dėl savo gyventojų, kurie nestokoja talento ir drąsos kurti, tyrinėti, eksperimentuoti, spręsti visai visuomenei aktualias problemas, ieškoti naujų galimybių. Ypač daug kūrybinės energijos turi jaunimas, kurį svarbu palaikyti ir paskatinti. Tad tikrai džiugu, kad egzistuoja ilgametės iniciatyvos, kurios padeda pastebėti krašto talentus“, – sako A. Vaitkus.

Laimėtojas paaiškės spalį

Kandidatai stipendijai gauti gali registruotis patys arba juos nominuoti gali artimieji ir pažįstami. Tai padaryti galima užpildant paraiškos formą svetainėje www.svyturiostipendija.lt.

Konkurso laureato atranka, kaip ir ankstesniais metais, vyks trimis etapais. Nuo rugsėjo 21 d. iki rugsėjo 27 d. konkurso interneto svetainėje vyks atviras balsavimas, po kurio į antrąjį etapą pateks 5 didžiausio visuomenės palaikymo sulaukę kandidatai. Rugsėjo 28 d. – spalio 5 d. vyks antrasis balsavimo etapas, kuriame bus galima atiduoti savo balsą už vieną iš finalininkų. Galiausiai, verčiausią stipendijos kandidatą iš finalininkų, atsižvelgdama į visuomenės balsus, išrinks speciali komisija. Konkurso laimėtojas bus paskelbtas spalio viduryje vyksiančio finalinio renginio metu.

 

Daugiau informacijos:

Dainius Smailys

„Švyturys-Utenos alus“

korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas

Dainius.Smailys@carlsberg.com

+370 698 41279

Pranešimą paskelbė: UAB „INK agency“
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
atgal