Seimo Ateities komitetas rengia diskusiją „Pramonės 5.0 transformacijos iššūkiai Lietuvai: orientyrai dirbtinio intelekto ir didžiųjų duomenų realybei“

Renginio tipas: Diskusija
Renginio data: trečiadienis, 2023 spalio 25
Renginio pradžia: 15:00
Renginio vieta: Seimo 218B salė (III r.)

2023 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 25 d., trečiadienį, 15 val. Seimo III rūmų 218 B salėje Seimo Ateities komitetas ir Kauno technologijos universitetas rengia neformalaus Ateities forumo „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ politikų ir akademikų diskusiją, skirtą kertiniams valstybės pažangos klausimams aptarti.

Pramonės 4.0 transformacija į pramonę 5.0 reiškia perėjimą į naują ekonomikos ir visuomenės organizavimo modelį, grindžiamą didžiųjų duomenų įveiklinimu bei plataus spektro dirbtinio intelekto sprendinių taikymu. Pasirengimas didžiųjų duomenų ir dirbtinio intelekto realybei kelia esminius klausimus: ar esame pasirengę tvariai ir atspariai ekonominei raidai pramonės 5.0 kontekste? Kaip dalyvausime platformų ekonomikoje, kaip konkuruosime ekosistemų lygmenyje? Kaip įgysime kompetencijas, kurios leistų inovacijoms, produktyvumui ir gerovei pasitelkti dirbtinį intelektą? Nuo atsakymų į šiuos klausimus priklausys, ar Lietuva 2050 m. taps naujos kartos gerovės valstybe, ar nutols į skaitmeninę atskirtį.

Diskusijoje dalyvauja: Kauno technologijos universiteto mokslininkai: prof. Mantas Vilkas, prof. Robertas Jucevičius, doc. dr. Andrius Grybauskas, doc. dr. Kęstutis Duoba, Kauno technologijos universiteto profesorė, UC Berkeley vizituojanti mokslininkė Asta Pundzienė, buvęs Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA) prezidentas, „Arginta Engineering“ vadovas Tomas Jaskelevičius.

Moderuoja: Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata ir Kauno technologijos universiteto, UCL SSEES vizituojanti mokslininkė prof. Monika Petraitė.

Šiuo renginiu tęsiama diskusijų serija, skirta aptarti valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ kertinius klausimus. Diskusijos padės Seimo nariams susipažinti su Strategijos projekto turiniu ir pasirengti jos svarstymui Seimo komitetuose ir plenariniuose posėdžiuose. Tikimasi, kad šios diskusijos taps svarbia platforma politinėms partijoms suformuluoti savo pozicijas svarbiausiais valstybės ateities klausimais.

Su strategijos „Lietuva 2050“ projektu galima susipažinti čia.

Diskusiją galima stebėti Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2023-10-23 11:53
Pramonė, gamyba, Politika
Renginio pradžia
2023-10-25, trečiadienis15:00
Renginio vieta
Seimo 218B salė (III r.)
pasidalinti
atgal