Seimo nario E. Sabučio pranešimas: „Artėjant trejiems rinkimams ir referendumui – siūloma numatyti didesnį finansavimą VRK“  

2023 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Kitais metais Lietuvoje vyksiantys treji rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės reikalaus didesnių finansinių išteklių, nei jų numatė Vyriausybė savo pateiktame biudžete, – tvirtina Seimo narys Eugenijus Sabutis, registravęs pasiūlymą 2024 m. antrajame biudžeto projekte skirti papildomas lėšas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

„Kitiems metams VRK numatyti asignavimai yra nepakankami. Ypač įvertinant tai, kad laikotarpis laukia intensyvus ir sudėtingas“, – pabrėžė socialdemokratas.

Kitąmet Lietuvoje vyks Europos Parlamento, Prezidento ir Seimo rinkimai, taip pat privalomasis referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo.

„Jau dabar galima prognozuoti, kad Prezidento ir Seimo rinkimuose prireiks organizuoti antruosius turus, todėl prie balsadėžių 2024 m. VRK rinkėjus kvies net penkis kartus“, – pabrėžė parlamentaras.

Anot E. Sabučio, VRK yra pateikusi informaciją, kad jiems trūksta etatų. Finansavimo trūkumas, pasak politiko, neleis sustiprinti kai kurių strateginių skyrių veiklos. Seimas priėmė pakeitimus, kuriais numatė papildomas funkcijas VRK, tačiau dėl neskiriamų lėšų, pasak E. Sabučio, komisija negali steigti naujų svarbių pareigybių.

„Jeigu ankstesniais metais į šių žmogiškųjų resursų trūkumą Vyriausybei buvo galima lengviau numoti ranka, šiais metais to daryti nebegalima. Kalbama apie rinkiminius metus, kurie turi susiklostyti itin sklandžiai ir be didesnių trikdžių. Pasižiūrėkime, kokiai veiklai VRK prašo papildomų pinigų. Visų pirma, tai Informacinių technologijų  skyriui, taip pat Teisės ir tyrimų bei Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriams. Visi jie itin svarbūs ir leis sustiprinti rinkimų eigą ir priežiūrą“, – atkreipia dėmesį Seimo narys E. Sabutis.

Parlamentaras 2024 m. valstybės biudžeto projekte siūlo skirti papildomus 95 tūkst. eurų VRK sekretoriato veiklai.  

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Seimo narys

Tel.: (8 5)  209 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. eugenijus.sabutis@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2023-11-28 09:28
Politika
pasidalinti
atgal