Seimo Pirmininkė išvyko darbo vizito į Kanadą ir JAV

2024 m. sausio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šiandien išvyko darbo vizito į Torontą, Otavą ir Vašingtoną, kur sausio 29 – vasario 2 dienomis susitiks su Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų parlamentų vadovais ir kitais valdžios atstovais. Tai yra jungtinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų pirmininkų vizitas.

„Ypač šiuo laikotarpiu, kai sprendžiama daug strateginių iššūkių, Aljanso valstybių parlamentai privalo veikti kolektyviai. Todėl prieš liepą Vašingtone vyksiantį NATO viršūnių susitikimą mes, Baltijos šalių parlamentų pirmininkai, su svarbiausių partnerių – JAV ir Kanados – kolegomis aptarsime paramą Ukrainai, įskaitant kvietimą į NATO, rytinio Aljanso sienų stiprinimo ir kitus klausimus“, – apie vizitą pasakoja V. Čmilytė-Nielsen.

Sausio 28–29 dienomis Kanadoje parlamento vadovė susitiks su Bendruomenių Rūmų Pirmininku Gregu Fergusu (Greg Fergus), dalyvaus parlamento posėdyje ir delegacijų pristatyme Rūmų nariams. Taip pat susitiks su Kanados parlamento Šiaurės ir Baltijos šalių grupės nariais ir žiniasklaidos atstovais. Toronte susitiks ir su Kanados lietuvių bendruomene, lankysis jos muziejuje-archyve ir dalyvaus žuvusiųjų už Lietuvos laisvę pagerbimo ceremonijoje. 

Sausio 30 – vasario 1 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose V. Čmilytė-Nielsen susitiks su Atstovų Rūmų Pirmininku Maiku Džonsonu (Mike Johnson). Numatyti dalykiniai susitikimai su senatoriais, kitais svarbiais politikais, dirbančiais saugumo ir gynybos srityse.

Parlamento vadovė taip pat susitiks su Diku Durbinu (Dick Durbin), kitais Senato JAV ir Baltijos draugystės grupės bendrapirmininkiais ir nariais. O su Vašingtono ir Baltimorės lietuvių bendruomenėmis aptars aktualiausius Lietuvos vidaus ir užsienio saugumo politikos klausimus.

Šio vizito pabaigoje V. Čmilytė-Nielsen ir Daiga Mierinia (Daiga Mieriņa), Latvijos Saeimos Pirmininkė, susitiks su JAV Kongreso Moterų draugystės grupės narėmis. 

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-01-27 14:52
Tarptaut.santykiai, Politika
pasidalinti
atgal