LGGRTC istorinis muziejus atgimsta kaip turistinės traukos objektas

Istorinis muziejus atgimsta kaip turistinės traukos objektas

 

Pastaraisiais metais drastiškai pasikeitus geopolitinei situacijai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parke įsikūręs memorialas įgauna naują svarbą. Įspūdinga ekspozicija tampa vis aktualesnė ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir krašto istoriją, ypač okupacinį laikotarpį, giliau pažinti siekiantiems lankytojams iš užsienio.

Tuskulėnų dvaro rūmuose rodoma ekspozicija „Projektas – HOMO SOVIETICUS“ plačiau pasakoja apie sovietinio žmogaus gyvenimo kasdienybę, šio laikotarpio daugialypiškumą ir okupacinės sistemos užkoduotus paradoksus, analizuoja režimo pastangas iš esmės transformuoti visuomenę.

Lietuvos diplomatiniam korpusui surengtas pažintinis vizitas į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą diplomatams ne tik paliko gilų įspūdį, bet taip pat plačiau atskleidė sovietinės sistemos veikimo principus.

,,Sovietų istorija teigė, kad vyrai ir moterys yra lygūs, o moterys užima lygiavertę vietą visuomenėje. Tačiau gidas mums papasakojo labai įdomų faktą: 1980-aisiais 70-80 proc. moterų būtų pageidavusios gimti vyru. Manau, kad šis faktas rodo sovietinės filosofijos melą,“- teigė Kanados ambasadorė Jeanette Sautner.

„Manau, kad mums, atvykusiems iš Europos gilumos (aš pats esu iš Danijos), labai svarbu atvykti ir tai pamatyti, kad suprastume jūsų istoriją, jūsų kultūros istoriją ir paveldą bei ką jis jums reiškia,“- kalbėjo NATO integravimo pajėgų Lietuvoje vadas plk. Peter Nielsen.

„Tuskulėnų memorialinis parkas yra labai svarbus siekiant išsaugoti atmintį apie sovietų nusikaltimus prieš Lietuvą, prieš mūsų didvyrius, laisvės kovotojus,“- teigė ambasadorius Kęstutis Kudzmanas.

„Šis muziejus itin svarbus tuo, kad liudija, kokia yra istorinės patirties vertė, kokios didžiosios klaidos praeityje buvo padarytos. Atmintis yra pirmas žingsnis, kad nepamirštume. Tai pirmas žingsnis jaunajai kartai, kad ateityje nekartotų tų pačių klaidų. Istorijoje tai matėme daugybę kartų. Tikrai rekomenduočiau visiems apsilankyti šiame muziejuje. Jaunoji karta turi žinoti, kokia yra tamsioji žmogaus būties, jo elgesio pusė,“- teigė Italijos ambasados atstovas.

Komplekso lankytojams gilų įspūdį palieka ir čia esantis pilkapio formą atkuriantis kolumbariumas, kurio kriptose perlaidoti archeologinių kasinėjimų metu šioje teritorijoje aptiktų mirusiųjų palaikai.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-01-31 11:08
Kultūra
pasidalinti
atgal