Seimo Pirmininkė vyks darbo vizito į Prancūziją

2024 m. kovo 5 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen rytoj išvyks darbo vizito į Paryžių (Prancūzijos Respublika). Kovo 6–8 d. kartu su kitų valstybių parlamentų pirmininkėmis ir įvairių sričių lyderėmis Seimo Pirmininkė dalyvaus renginiuose, kurie dėmesį sutelks į lyčių lygybę, lygiavertiškumą ir įgalinimą politikoje, švietimą lygybės, sveikatos ir kovos su smurtu prieš moteris srityse.

„Šio politikos lyderių susitikimo tikslas – remti tarptautines iniciatyvas ir įsipareigojimus moterų teisėms, pabrėžiant parlamentinės diplomatijos vaidmenį sprendimų priėmimui“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Į konferencijos dalyves kreipsis Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininkė Jel Bron-Pivė (Yaël Braun-Pivet), Ukrainos „Pilietinių laisvių centro“, kuris 2022 m. gavo Nobelio taikos premiją, vadovė Oleksandra Matvičuk, nuotoliu jungsis JAV Atstovų Rūmų narė Nensi Pelosi (Nancy Pelosi). Taip pat vyks kiti renginiai ir diskusijos, kuriose pasisakys Lietuvos parlamento vadovė V. Čmilytė-Nielsen, Vokietijos Federacinės Respublikos Bundestago Pirmininkė Berbel Bas (Bärbel Bas) ir kitų parlamentų pirmininkės.

Be to, Lietuvos parlamento vadovė planuoja susitikti su Prancūzijos Senato Pirmininku Žeraru Laršė (Gérard Larcher), numatyti kiti darbiniai renginiai ir susitikimas su Prancūzijos lietuvių bendruomene.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-03-05 13:12
Tarptaut.santykiai, Politika
pasidalinti
atgal