Seimo Pirmininkė Paryžiuje: „Ilgalaikiai įsipareigojimai svarbūs tiek Ukrainos pergalei, tiek ES ir Lietuvos saugumui užtikrinti“

2024 m. kovo 6 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Prancūzijos Senato Pirmininko Žeraro Laršė (Gérard Larcher) susitikime vyravo paramos Ukrainai, NATO rytinio flango ir Baltijos valstybių saugumo stiprinimo temos.

„Visi suprantame, kad lemiama Ukrainos pergalė yra esminė Europos ir pasaulio saugumo prielaida. Todėl ypač svarbu laiku suteikti karinę, ekonominę, politinę ir humanitarinę pagalbą, kad Ukraina kuo greičiau laimėtų karą ir pagerėtų saugumo situacija pasaulyje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak parlamento vadovės, finansinė ir karinė pagalba Ukrainai taip pat yra investicijos į Europos, kartu ir Baltijos valstybių, saugumą: „Todėl reikia daugiau lėšų Ukrainos biudžetui ir ekonomikos gaivinimui finansuoti. Be to, būtina spartinti Europos ginklų gamybą. Ir trečia, Europos Sąjunga privalo remti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, perkančias karinę įrangą, visų pirma –  šaudmenis, pasaulinėje rinkoje“.

Sustabdyti karą ir atgrasyti priešus nuo agresijos ateityje, pasak Seimo Pirmininkės, gali tik transatlantinė vienybė ir ryžtas. O Europos Sąjungai ir NATO reikalingas aiškus Ukrainos pergalės planas, kuriame būtų numatytas ilgalaikis ir nepertraukiamas karinės paramos teikimas.

„Su kolega aptarėme, kad šiame plane taip pat turi būti numatytas tolimojo nuotolio raketų, bepiločių orlaivių, šaudmenų, aviacijos ir kitų pagalbinių gynybos sistemų teikimas Ukrainai. Ilgalaikiai įsipareigojimai nepertraukiamai teikti karinę paramą yra svarbūs ne tik Ukrainos pergalei, bet taip pat nacionaliniams ES ir NATO valstybių interesams užtikrinti“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Be to, V. Čmilytė-Nielsen susitiks su kitų valstybių parlamentų pirmininkėmis, dalyvaus įvairiuose renginiuose, kuriuose politikos lyderės ketina pasirašyti moterų teises remiančią deklaraciją.

Rytoj, kovo 7 d., numatytas parlamentų pirmininkių ir Prancūzijos Prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) susitikimas. Vakare Seimo Pirmininkė susitiks su Prancūzijos lietuvių bendruomene.

Pridedamos Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova).

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel.: (8 5) 209 6030, mob. 8 698 42 071

El. p.  ilona.petrove@lrs.lt

www.lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-03-06 14:27
Tarptaut.santykiai, Politika
Prisegti failai
pasidalinti
atgal