2023 m. „Verslo angelų fondo II“ rezultatai: portfelio investicinė vertė augo 32 proc.

„Verslo angelų fondas II“ pernai metais papildė savo portfelį 4 įmonėmis ir kartu su privačiais investuotojais suinvestavo į jas ir kitas portfelio bendroves 4,1 mln. EUR. Iš viso 19 fondo portfelio įmonių 2023 m. pasiekė 42 mln. Eur apyvartą ir preliminariai uždirbo 4,1 mln. Eur pelno. Portfelio investicinė vertė pernai metais išaugo 32 proc. ir šiuo metu siekia 13,43 mln. Eur.

28 proc. lėšų pernai fondas suinvestavo į Fintech bendroves, 27 proc. – į tvarumo srityje veikiančius startuolius, 16 proc. – sandėliavimo sprendimus kuriančias įmones. Likęs trečdalis lėšų padės sėkmingai augti dirbinio intelekto, duomenų analitikos, reguliavimo technologijų (RegTech), švaros sprendimų bei daiktų interneto startuoliams.

„Pernai metais, nepaisant globalių iššūkių, mums pavyko padėti portfelio įmonėms sėkmingai augti, išplėtėme savo investicijų portfelį, pelningai realizavome vieną investiciją ir vykdome dar dviejų įmonių pardavimo procesą, – sako „Verslo angelų fondo valdymas“ vadovė Daiva Rakauskaitė. – „Verslo angelų fondas II“ investuoja INVEGA valdomas Europos regioninės plėtros fondo lėšas, skirtas skatinti mažų ir vidutinių įmonių spartesnę plėtrą, tad pelningai realizavę turėtas investicijas uždirbtas lėšas grąžiname investuotojui, kurias jis toliau gali skirti startuolių veiklos auginimui ir jų sprendimų vystymui. Sėkminga investicijų realizacija skatina ir privačius investuotojus aktyviau domėtis mūsų fondo įmonėmis ir toliau investuoti į jas“.

Pernai metų pabaigoje fondas buvo pardavęs dvi portfelio investicijas – įmonių įkūrėjai išpirko investuotojų dalis savo įmonėse. Fondo pajamų suma iš šių pardavimų sudarė virš 0,5 mln. Eur, tiek pat uždirbo ir į įmones investavę privatūs investuotojai. Šiais metais fondas planuoja tęsti investicijas į portfelio įmones bei palaipsniui realizuoti jau tam subrendusius startuolius.

Į portfelio bendroves iki šiol VAFII yra investavęs 7,62 mln. Eur ir pritraukęs papildomus 9,7 mln. Eur iš privačių investuotojų. Didžiausią portfelio dalį – 35 proc. sudaro investicijos į klimato ir aplinkos gerinimo sprendimų startuolius, 17 proc. – finansinių technologijų įmones (Fintech), dar 11 proc. – technologinius sprendimus pramonei kuriančias bendroves. Investicijas įmonės daugiausiai naudoja paslaugų ir produktų vystymui, plėtrai užsienio šalyse ir apyvartiniam kapitalui.

„Matome tendenciją, kad investavimas į perspektyvius startuolius pasaulyje sulėtėjo, nes nemažai institucinių fondų baigia investavimo periodą, tad užtruks, kol vėl atsiras laisvų lėšų rinkoje, – komentuoja startuolių ekosistemos aktualijas D. Rakauskaitė. – Tačiau pastebime, kad privatūs investuotojai, taip pat ir Lietuvoje, išlieka aktyvūs ir ieško patrauklių įmonių, kurioms padėtų augti – tiek ir lėšomis, tiek ir savo kompetencija“. Pasak D. Rakauskaitės, šiuo metu startuoliams reikia dėti mažiau pastangų nei prieš dešimt metų norint pritraukti investicijas iš privačių investuotojų, tačiau principai, į kuriuos atsižvelgia investuotojai išlieka tie patys – įmonė turi būti sparčiai auganti, gerai valdoma ir pelninga. „Tad pagrindinis iššūkis startuoliams išlieka toks pat – suvaldyti kaštus neprarandant augimo greičio“, – sako „Verslo angelų fondo valdymas“ vadovė.

Pasak D. Rakauskaitės, šiuo metu kuriamas naujas fondas, kuris ieškos perspektyvių startuolių ir kvies privačius investuotojus investuoti į jų plėtrą.

„Verslo angelų fondas II“ veikia pagal informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatymą ir šiai veiklai išduotą Lietuvos banko veiklos leidimą.

Pranešimą paskelbė: UAB Verslo angelų fondo valdymas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-03-13 13:27
Verslas, ekonomika, finansai
pasidalinti
atgal