Ministras K. Navickas su „LTG Cargo“ atstovais aptarė rusiškų grūdų kontrolę

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas šiandien (kovo 13 d.) su LTG grupės krovinių vežimo geležinkeliu bendrovės „LTG Cargo“ vadove Egle Šime aptarė iš Rusijos bei kitų rizikingų šalių į Lietuvą įvežamų grūdų kontrolę. Didžioji dalis grūdų per Lietuvos teritoriją vežama būtent geležinkeliu.

Šios savaitės pabaigoje įsigalios gerokai sugriežtinta iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolė. Žemės ūkio ministerijos iniciatyva sugriežtinus tvarką, bus tikrinamas kiekvienas įvežamos produkcijos vagonas ar transporto priemonė – tiek Lietuvos rinkai skirti, tiek per Klaipėdos uostą išvežami grūdai. Produkcija bus tiriama dėl pesticidų likučių, mikotoksinų, metalų (švino, kadmio). Kiek vėliau bus pradėti tyrimai ir produkcijos kilmei nustatyti.

Kilmės tyrimą Žemės ūkio ministerija inicijuoja gavusi Ukrainos žemės ūkio ministro informaciją apie įtarimus, kad Rusija pelnosi išveždama grūdus iš okupuotų Ukrainos teritorijų į trečiąsias šalis. Vienas iš galimų kelių išvežti pagrobtus grūdus - pasinaudoti Baltijos šalių transporto bei krovos bendrovėmis ir uostais.

„Dėl tokių patikrų administracinė našta gali išaugti tiek, kad didžioji dalis iš padidintos rizikos šalių vežamos produkcijos taptų nekonkurencinga. Tačiau tokios priemonės yra būtinos užkirsti kelią pasipelnymui iš grūdų, pagrobtų iš Ukrainos“, - po susitikimo sakė žemės ūkio ministras K. Navickas.

Šios dienos susitikime su „LTG Cargo“ aptartos tiek planuojamos kontrolės priemonės, tiek jų įgyvendinimas bei galimas poveikis.

„Jau šiandien esame įdiegę ne vieną krovinių gabenimo kontrolės sprendimą, užtikrinantį, kad per Lietuvos teritoriją būtų gabenami tik reikalavimus atitinkantys kroviniai. Esame pasirengę ir toliau bendradarbiauti su šalies institucijomis, plečiant tokiai kontrolei reikalingus mechanizmus“, - sakė „LTG Cargo“ vadovė E. Šimė.

Į padidintos rizikos šalių sąrašą yra įtrauktos Rusija, Baltarusija, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrė, Rusijos aneksuotas Krymas ir kitos okupuotos Ukrainos teritorijos bei okupuoti Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio regionai.

Grūdų kilmės patikra įsigalios suderinus metodinius reikalavimus. Pradėjus tikrinimą, ši priemonė bus pristatyta ir Latvijai – per šią šalį tranzitu iš Rusijos pervežami keliolika kartų didesni grūdų kiekiai, nei per Lietuvą.

Pranešimą paskelbė: LR Žemės ūkio ministerija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-03-13 15:26
Prekyba, Žemės ūkis
pasidalinti
atgal