Premjerė: Lietuvos ir Vokietijos santykiams stiprėjant, tikiuosi, šią kryptį tęs ir mūsų verslai

Lietuva atvira ir pasirengusi užtikrinti visas būtinas sąlygas, kad Lietuvos ir Vokietijos ekonominis bendradarbiavimas taptų ryškia abiejų šalių sėkmės istorija, pabrėžė Berlyne viešinti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybės vadovė trečiadienį susitiko su Vokietijos biotechnologijų sektoriaus asociacijos „Bio Deutschland“ nariais bei dalyvavo Federalinės vidutinio ir smulkaus verslo asociacijos renginyje „Zukunftstag Mittelstand“, kuriame sakė kalbą.

„Mūsų tvirtos partnerystės pagrindai yra natūralūs, tačiau kyla jie ne tik iš geografinio Lietuvos ir Vokietijos artumo, bet, visų pirma, bendrų vertybių. Ji auga per konkrečius verslo, mokslo, kultūros ir kitų sričių projektus, ir tikiu, kad gali dar ryškiau skleistis abiejų valstybių ir žmonių labui“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

„Zukunftstag Mittelstand“ verslo ir ekonomikos kongrese – kasmetiniame renginyje, organizuojamame didžiausios Vokietijos smulkaus ir vidutinio verslo asociacijos BVMW e.V. – premjerė pažymėjo Lietuvos orientaciją į aukštos pridėtinės vertės sektorius.

Biotechnologijos, IT, žaliosios energetikos technologijos ir gyvybinga, auganti startuolių ekosistema – šiose pažangios ekonomikos srityse Lietuva auga ir mato didelį bendradarbiavimo potencialą su Vokietija.

Vidutinis ir smulkus verslas – Lietuvos ekonomikos stuburas, pridūrė premjerė. Savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė ir toliau dės visas pastangas, jog būtų užtikrintos palankios sąlygas Vokietijos įmonėms investuoti mūsų šalyje ir kurti naujas šalių verslų partnerystės.

„Svajočiau šiandien kalbėti tik apie ekonominius ryšius, žaliąją ir skaitmeninę transformacijas bei daugybę galimybių, kurias gali atverti mūsų verslų bendradarbiavimas. Deja, matome autokratijų pastangas skaldyti demokratines visuomenes, silpninti mūsų atsparumą ir mesti iššūkį pačiai laisvei, demokratijos ir teisės viršenybės principams“, – savo kalboje pridūrė premjerė.

Nuo Rusijos agresijos besiginančios Ukrainos pergalė yra visų laisvę branginančių šalių interesas ir būtent į šį tikslą turi būti nukreiptos mūsų didžiausios pastangos, sakė I. Šimonytė.

Šiame kontekste būtina stiprinti sektorių, kurį demokratinių šalių vadovams ilgus metus buvo nesunku pamiršti – gynybos pramonę, pabrėžė premjerė.

Susitikime su asociacijos „Bio Deutschland“ nariais Ministrė Pirmininkė akcentavo, jog būdama nedidele valstybe, Lietuva išsaugo ekonomikos lankstumą ir orientuojasi į savo stiprybes, vienos kurių – biotechnologijos ir gyvybės mokslai. 

Lietuvos tikslas – biotechnologijų sektoriaus padvigubėjimas iki 2030 m., siekiant, kad šis sudarytų 5 proc. valstybės ekonomikos BVP. Prie sėkmingo šio sektoriaus augimo svariai prisideda ilgametė aktyvi mokslo bendruomenės ir verslo partnerystė.

Vokietija – Lietuvos svarbiausia partnerė mokslo, inovacijų ir technologijų srityse ir norėtume dar labiau šį bendradarbiavimą plėsti, pabrėžė premjerė.

Taip pat trečiadienį Ministrė Pirmininkė dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame minėjime Berlyne, Šiaurės Reino-Vestfalijos atstovybėje.

Pranešimą paskelbė: Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-03-13 21:39
Tarptaut.santykiai, Politika
pasidalinti
atgal