Prezidentas Zarasų krašto bendruomenėms: valstybės galia priklauso nuo jos pilietinės visuomenės pasirengimo veikti

Pirmadienį tęsdamas darbo dienos vizitą Zarasų rajono savivaldybėje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Baltriškėse susitiko su Zarasų krašto bendruomenių atstovais.

Šalies vadovas apsilankė Tiberiados brolių bendruomenėje, prieš daugiau nei dvidešimt metų visam laikui įsikūrusią Baltriškių kaime. Vienuoliai priima daug jaunimo ir šeimų, rengia stovyklas, praktikuoja gyvenimo paprastumą ir rankų darbą. Tiberiados broliai vyksta į keliones visoje Lietuvoje – į mokyklas, maldos grupes, šeimas ir parapijas.

Bendruomenės patalpose vyko susitikimas su Zarasų krašto bendruomenėmis. Į jį atvyko Dusetų, Antalieptės, Avilių, „Biržūnėlio“, Baibių, „Dvargančio“, „Šlyninkos vandens malūno“, Dusetų „Santalkos“, Degučių, Imbrado, Suvieko, Smalvų, Salako, Šniukštų, Vajasiškio, Sadūnų, Vasaknų, Zabičiūnų, Turmanto bendruomenių atstovai.

Prezidentas pabrėžė, kad valstybės galios tikrasis matas yra pilietinės visuomenės pasirengimas veikti, įsitraukimas į viešųjų reikalų sprendimą. „Remdamiesi pasitikėjimo kultūra Jūs ne tik gražinate konkrečias vietoves, stiprinate savo bendruomenes, bet ir daug plačiau keičiate socialinę aplinką. Jūsų iniciatyvos yra įtaigūs aktyvaus veikimo pavyzdžiai, jie visai šaliai liudija, kiek pilietinės galios turi valstybę kuriantys žmonės“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pakvietė bendruomenių atstovus jungtis į savo inicijuotą projektą „Lietuvos galia“, buriantį organizacijas, bendruomenes ir pavienius aktyvius piliečius, kurių vykdomos veiklos prisideda prie žalesnės, stipresnės, teisingesnės ir inovatyvesnės Lietuvos kūrimo. „Lietuvos galia“ jau vienija apie 450 organizacijų ir bendruomenių Lietuvoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Naujojoje Zelandijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Norvegijoje.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-03-18 17:12
Politika
pasidalinti
atgal