Palanga Life Balance SPA“ svečiams – ir ypatingas mineralinis vanduo

  Vieta, kur susijungia gamtos turtai ir žmogaus rankomis sukurtas komfortas – tai SPA viešbutis „Palanga Life Balance SPA.“ Didžiausiame Lietuvos pajūrio kurorte įsikūrusio viešbučio svečius pasitinka ne tik ranka pasiekiama jūra ir greta ošiantis parkas, bet ir nepaprastas mineralinis vanduo iš gręžinio viešbučio kieme.

„Palanga Life Balance SPA“ Birutės alėjoje Palangoje gyvuoja jau daugiau nei dešimtmetį. Pravėrus jo langus žiemą ar vasarą girdėti raminantis ošimas: vos už 50 metrų tyvuliuoja Baltijos jūra, visai greta – parkai su šimtametėmis pušimis, Meilės alėja, balsu atgyjantis Pasakų parkas. Panirti į tikrą poilsį čia lengva ir dėl supančios aplinkos, ir dėl penkių žvaigždučių aptarnavimo, apgaubiančio  viešnagės metu.

„Palanga jau nuo XIX a. žinoma dėka kurortologijos tradicijų puoselėjimo, gydančio klimato poveikio, vandens ir purvo terapijų. Tai – tikroji prabanga, kuriai šiandienos žmogaus kasdienėje rutinoje vis mažiau lieka laiko.  Mes kviečiame savo svečius patirti kurorto ir viešbučio paslaugų derinį: atgauti gyvenimo balansą mėgaujantis jaukumu ir apgaubtiems rūpesčiu. Unikalių gamtos dovanų ir žmogaus dermę papildo ir požeminio mineralinio vandens versmė, tiesiausiu keliu iš žemės gelmių pakylanti tiesiai į mūsų viešbutį. Jį labai vertiname patys ir siūlome svečiams patirti jo galią ir geriausias savybes įvairiausiomis formomis“, – kalba Lina Poviliūnė, „Palanga Life Balance SPA“ vadovė.

Ypatingas gamtos kūrinys

Požeminių gelmių sankloda toje vietoje, kur įsikūręs Palangos kurortas – išskirtinė. Arčiau žemės paviršiaus esantis gėlas požeminis vanduo, kurį geria Palangos gyventojai ir kurorto svečiai, gamtos patikimai izoliuotas nuo giliau slūgsančio mineralinio vandens. Tačiau didesniame nei 300 m. gylyje gėlas vanduo susiduria su iš kitos pusės besiskverbiančiu druskingu sūrymu. Taip atsiranda  vanduo, kurį vadiname mineraliniu – maloniai sūrstelėjusį skonį jam suteikia daugybė ištirpusių naudingų medžiagų. Ilgus amžius formavęsis žemės gelmėse, skverbdamasis per skirtingus uolienų sluoksnius ir paveiktas ten vykstančių įvairių cheminių procesų, šiandien šis mineralinis vanduo, kuriam, skaičiuojama, yra apie 250 tūkst. metų, iš pusės kilometro gylio per „Palanga“ gręžinį pakyla tiesiai į „Palanga Life Balance SPA.“

„Neretai klaidingai įsivaizduojama, kad požeminis vanduo yra po žeme plytintis ežeras ar upė. Požeminis vanduo išgaunamas iš uolienų, įsotintų vandeniu. Žemės gelmės sudarytos iš skirtingų tipų uolienų, o jų sluoksniai keičia vienas kita tarsi pyrage. Skiriasi ir juose esančio vandens savybės. „Palangos“ gręžinys ypatingas – jis yra vadinamojoje juostinėje anomalijoje, zonoje, kur viename sluoksnyje randama ir gėlo, ir itin sūraus vandens išteklių. Sūrymas, lemiantis šio vandens sudėtį, susiformavo geoterminės anomalijos zonoje. Tai vieta, kur iš žemės gelmių prasiskverbia didesnė nei įprastai šiluma, todėl susidaro palankesnės sąlygos vykti įvairioms cheminėms reakcijoms, greičiau tirpsta uolienos. Maža to, Palanga patenka ant vienos didžiausių Vakarų regione tektoninio lūžio zonų, o tai reiškia, kad dėl suardytų uolienų lengviau susimaišo skirtinguose sluoksniuose, aukščiau ar žemiau esantis vanduo. Tad šis mineralinis vanduo yra unikalių žemės gelmių, kuriose susidarė išskirtinės sąlygos, kūrinys. Labai tikėtina, kad kitame gylyje ar kiek į šoną išgręžtame gręžinyje tokio mineralinio vandens“, – atskleidžia dr. Vytautas Samalavičius, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto mokslininkas.

Iš žemės gelmių

„Per daugiau kaip šešis dešimtmečius veiklos metų, mūsų bendrovė mineralinio vandens gręžinius gręžė visuose Lietuvos kurortuose. Gręžinio „Palanga“ mineralinis vanduo vienintelis, kurio parsivežu kasmet, grįždamas iš pajūrio. Suskaudus gerklei, jį pasišildęs skalauju, kartais naudoju inhaliacijoms. Dar nebuvo, kad nepadėtų. Šis vanduo išties yra gero ir malonaus skonio“, – tikina Neringas Šeirys, bendrovės „Artva“, 2011 m. įrengusios „Palangos“ mineralinio vandens gręžinį, vyriausiasis hidrogeologas. Tai pirmas mineralinio vandens gręžinys Palangoje, kurio įrengimui naudotos pažangios medžiagos ir technologija, užtikrinančios ko gero neterminuotą šio gręžinio tarnavimo laiką.

Vertingas mineralinis vanduo į žemės paviršių pakyla iš puskilometrio gylio: 482 – 510 m gylyje išgręžta 12 cm skersmens atvira ertmė smiltainyje, į kurią smelkiasi vanduo. Savo aukščiu šis kanalas prilygsta beveik 10 aukštų namui. Be jokios papildomos pagalbos vanduo kyla į viršų ir atiteka į viešbučio „Design“ korpusą, kuriame ir įkurtas SPA centras.

„Pajūrio zonoje gręžti ir įrengti gilius gręžinius sudėtinga, tačiau Palanga turi senas mineralinio vandens tradicijas. Pirmas mineralinio vandens gręžinys, kurio gylis 565 m., prie Palangos tilto įrengtas dar 1959 m. Vėliau jų gręžta ir daugiau, tačiau dauguma mineralinio vandens gavybai nebetinkami. Pirmųjų gręžinių eksploatavimo patirtis išmokė, kokios konstrukcijos gręžiniai yra tinkamiausi mineralinio vandens gavybai. Dėl to „Palangos“ gręžinį įrengėme be filtro, kurį sūrus vanduo greitai užkemša. Gręžinys tarnauja jau daugiau nei dešimt metų, neabejojame, kad tarnaus dar ilgai. Jo našumas didelis, tad kuo vandens daugiau naudojama, tuo geriau: tuomet atiteka geriausiomis savybėmis pasižymintis mineralinis vanduo“, – kalba ekspertas.

Bendrovė atliko ir vandeningojo sluoksnio išteklių įvertinimą, kurio metu nustatyta, jog išgaunamo mineralinis vanduo yra magnio kalcio natrinis sulfato chloridinis.  Patvirtinta, kad jis neužterštas toksinėmis medžiagomis, o vandens radiacijos lygis beveik 30 kartų mažesnis už leidžiamą. N. Šeirys šypsosi prisiminęs, kad pirmieji vandenį iš gręžinio įvertino naująjį viešbučio korpusą tuo metu statę statybininkai: atvykęs pasiimti surinktų vandens mėginių, hidrogeologas jų nerado: darbininkai pamanė, jog gardaus vandens pilni buteliukai skirti jiems atsigaivinti.

Skanus ir naudingas

Iš daugiau nei prieš 370 mln. metų tuomet tyvuliavusio vandenyno dugne suklotų smėlio ir smiltainio sluoksnių pakylantis aukštos (iki 23,4 g/l) mineralizacijos vanduo pasižymi padidinta bromido koncentracija (53,2 g/l). Organizme bromas reguliuoja skrandžio sulčių rūgštingumą, aktyvuoja maisto virškinimo fermentus, sustiprina slopinimo procesus smegenų žievėje. Yra jame ir jodido, rubidžio bei stroncio – šio elemento veiklioji medžiaga stroncio citratas gali turėti teigiamą poveikį kauliniam audiniui.

„Palanga Life Balance SPA“ neįkainojama gamtos dovana naudojama kasdien. Su šiuo vandeniu atliekamos SPA centro sveikatinimo procedūros, juo praturtinamas baseinų ir pirčių komplekso vanduo. Ir, žinoma, mineraliniu vandeniu galima kasdien vaišintis, o vėliau parsivežti namo: tokiu vandeniu patariama skalauti peršinčią gerklę, daryti inhaliacijas ar tiesiog kasdien išgerti profilaktiniais tikslais.

„Anot mokslininkų, keletas šio vandens gurkšnelių per dieną apsaugo nuo infekcinių ligų ir nepamanomai stiprina imuninę sistemą. Mūsų svečiai pasakoja, kad „Palangos“ mineralinis vanduo pastebimai padeda įveikti peršalimą, pasunkėjusį kvėpavimą, blogą savijautą. Labai norisi plačiau tuo dalintis, kad apie šį visiškai natūralų ir veiksmingą gamtos turtą sužinotų kuo daugiau žmonių ir patys įsitikintų jo nauda“, – kalba gamtos dovanomis praturtintos poilsio oazės „Palanga Life Balance SPA“ vadovė.

Pranešimą paskelbė: K. Geco prekybos įmonė
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-03-21 14:54
Sveikata, grožis, Verslas, ekonomika, finansai
pasidalinti
atgal