Dokumentinio filmo, skirto Lietuvių chartos 75-osioms metinėms paminėti, pirma dalis „Širdies piligrimai“. Premjera

Renginio tipas: Kinas
Renginio data: trečiadienis, 2024 balandžio 10
Renginio pradžia: 18:00
Renginio pabaiga: trečiadienis, 2024 balandžio 10
Renginio vieta: Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salė, V a.

Kviečiame į dokumentinio filmo premjerą! Balandžio 10 d. 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje (V a.) vyks filmo pristatymo renginys ir peržiūra. Įėjimas laisvas.

Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos užsakymu sukurtas autorinis dokumentinis filmas, skirtas Lietuvių chartos 75-osioms metinėms paminėti. Idėjos autorė ir režisierė Audronė Bielinienė, operatorius Robertas Zamaris. Kuriant filmą, talkino J. E. arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ, Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai. Projekto globėja – Lietuvos Respublikos Seimo narė, Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Kūrybinio sumanymo tikslas – kalbinant žmones, atskleisti dėl įvairių aplinkybių ir įvairiu laikotarpiu savo tėvynę palikusių asmenų širdies ryšį su gimtąja žeme, o kartais (kaip būna Argentinoje, Brazilijoje ar Urugvajuje) – ir su savo protėvių žeme.

Filmas kalba apie Lietuvių chartos dvasią, palaikiusią lietuvybę anuomet ir tebegyvą šiandien. Net 45 žmonės Lietuvoje, JAV, Argentinoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje dalinosi savo gyvenimo istorijomis. Tarp jų – J. E. Prezidentas Valdas Adamkus, J. E. kardinolas Audrys J. Bačkis, garsūs JAV lietuvių bendruomenės veikėjai Juozas Polikaitis, Marija ir Saulius Čyvai, Vytautas Maciūnas, Kanados lietuvių rašytojas Antanas Šileika, JAV lietuvių „Dainavos“ stovyklos įkūrėjo Adolfo Damušio duktė ambasadorė Gintė Damušis, Lietuvos tarpukario diplomato egzilyje Antano Liutkaus sūnus Perkūnas Liutkus ir kiti.

Filme paliečiamas ir Ukrainos diasporos klausimas, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos vaidmuo, siekiant padėti Ukrainai telkti dėl karo negandų augančią ir karo situacijoje suskaldytą diasporą, atskleidžiama tris dešimtmečius veikiančios Seimo komisijos pagalba lietuvių diasporai pasaulyje.

„Širdies piligrimai“ – tai prisilietimas prie meile ir darbu savo gimtajam kraštui paženklintos, turtingos lietuvių išeivijos istorijos, žmonių, kurie tą istoriją kūrė ir kuria, skirdami savo laiką, širdį, o dažnai ir lėšas ar dirbdami be jokio atlygio. Tai žmogaus širdies piligrimystė – nuolatinis ryšys, nuolatinis ėjimas, neištrinamas troškimas būti savo tautos dalimi. Nuoširdžios žmonių gyvenimo istorijos liudija, kad buvome ir esame viena tauta, viena Lietuva.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-03 15:48
Kultūra
Renginio pradžia
2024-04-10, trečiadienis18:00
Renginio pabaiga
2024-04-10
Renginio vieta
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salė, V a.
Kontaktinis asmuo
Žydrė Vėtienė
Komunikacijos ir rinkodaros departamento Ryšių su visuomene skyriaus vadovė
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
860814957
zydre.vetiene@lnb.lt
pasidalinti
atgal