Sutuoktinių įkurta odontologijos klinika išsiskiria atsakingu požiūriu ir itin aukšta paslaugų kokybe

Į Palangoje įsikūrusią kliniką „Baltijos odontologijos centras“ pacientai atvyksta ne tik iš Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Mažeikių ir kitų aplinkinių miestų. Gydytis dantų į pajūrį atvažiuoja ir Vilniaus bei Kauno gyventojai. Juos čia vilioja gerokai patrauklesnės paslaugų kainos ir pirmaujančioms didmiesčių klinikoms nenusileidžianti paslaugų kokybė.

Modernioje sutuoktinių, gydytojų odontologų Noros ir Sauliaus Matulionių įkurtoje klinikoje dirba patyrę įvairių odontologijos sričių specialistai, naudojama pažangi, pasaulyje pripažintų gamintojų skaitmeninė įranga, taikomi naujausi diagnostikos bei gydymo metodai. Prieš pradedant gydymą, pasitelkus šiuolaikines technologijas, atliekami itin tikslūs tyrimai, leidžiantys sudaryti kiekvienam pacientui tinkamiausią gydymo planą ir užtikrinti maksimaliai kokybišką, ilgaamžį rezultatą. Svarbus klinikos išskirtinumas – nuosava dantų technikų laboratorija, kurioje galima greitai pagaminti dantų atkūrimui reikalingas restauracijas, nepriekaištingai atkuriančias visas dantų funkcijas.

Atidžiai įsiklausydami į kiekvieno paciento poreikius bei lūkesčius odontologijos profesionalai per daugiau nei 20 darbo metų sukaupė vertingą patirtį, išgrynino efektyviausias gydymo metodikas, kurias, kaip ir nuolat tobulinamas žinias bei įgūdžius, siūlo savo pacientams.

Odontologiją pasirinko vedini skirtingų paskatų

Nora Matulionienė sako, kad odontologijos kliniką jiedu su vyru įkūrė neatsitiktinai. Neatsitiktinis buvo ir jos pasirinkimas tapti gydytoja odontologe. „Mano mama taip pat yra šios srities gydytoja, todėl nei man, nei kitiems šeimoms nariams niekada nekilo klausimų, kuo būsiu aš. Mama turėjo privatų odontologijos kabinetą, tad dar mokydamasi mokykloje vakarais padėdavau jai susitvarkyti, mokėjau dezinfekuoti ir sterilizuoti instrumentus. Nuo mažų dienų mačiau, koks tai darbas ir paprasčiausiai sekiau mamos pėdomis“, – pasakoja ji.

Sauliaus Matulionio šeimoje gydytojų odontologų nebuvo – jis šią specialybę pasirinko vadovaudamasis praktiniais sumetimais. „Mokykloje mokiausi gerai, sekėsi biomokslai. O Lietuvai paskelbus nepriklausomybę, buvo toks keistas laikotarpis, kai atrodė, kad aukštojo mokslo niekam nebereikia – galima tiesiog varyti automobilius iš Europos ar prekiauti Gariūnuose ir taip užsitikrinti finansinį gerbūvį. Visgi buvo ir manančių, kad visada taip nebus ir mėginusių įgyti kokią nors paklausią specialybę. Tuo metu buvo ruošiama begalės vadybininkų, prasidėjo informacinių technologijų specialistų rengimas, tačiau buvo neaišku, kur link judės šis sektorius ir kokios jo perspektyvos. Tuo tarpu gydytojo profesija atrodė viena iš tų, kurių reikės visada, todėl tuo neaiškiu laikmečiu toks ir buvo mano pasirinkimas. Tais laikais (1995 m.) odontologijos (tuo metu – stomatologijos) studijas dažniausiai rinkosi merginos, todėl vaikinams prie stojamųjų egzaminų balų pridėdavo du papildomus balus. Tai didino įstojimo galimybes. Be to, bendrąją mediciną studijuoti nelabai norėjosi dėl labai ilgų studijų metų“, – prisiminimais dalinasi S. Matulionis.

Taigi, nors ir vedami skirtingų paskatų, Nora ir Saulius susitiko tuometinėje Kauno medicinos akademijoje. Pašnekovai pasakoja, kad tuo metu joje kiekviename kurse studijuodavo apie 60 žmonių, tad per penkis kursus tesusidarydavo vos apie 300 studentų. Jie nuolat susitikdavo paskaitose, renginiuose, vakarėliuose, tarp būsimų kolegų mezgėsi santykiai ir meilės istorijos, daugelis iš jų sukūrė šeimas.

Privačią kliniką įkūrė norėdami tobulėti

Nora Matulionienė sako, kad nuo mažens matant savo privačiame kabinete dirbančią mamą, jai niekada nekilo mintis baigus studijas dirbti valstybinėje poliklinikoje. „Valstybinėje įstaigoje turi daryti, kas tau liepiama, dažnai esi nepatenkintas, nes gauni per mažai atsakomybių. Tačiau negali prieštarauti, nes tau kažkas vadovauja. Tuo pačiu tu neturi ir galimybių tobulėti. O dirbdamas savo klinikoje, dirbi ir tobulėji, kaip nori pats. Tobulėti mes su Saulium abu labai norėjome, todėl 1999 metais, vos vyrui baigus studijas (aš dar metus studijavau), poliklinikoje išsinuomojome patalpas ir įrengėme naują, modernų odontologijos kabinetą. Iš pradžių jame pradėjo dirbti Saulius, kitąmet prie jo prisijungiau ir aš. Palangoje tokių privačių kabinetų buvo vos keli, todėl pacientų turėjome labai daug“, – pasakoja Nora.

Darbo nebijantys ir nuolat savo žinias bei įgūdžius tobulinantys sutuoktiniai po poros metų jau turėjo 3, po dešimties – 4, o 2016 m. – 6 kabinetus ir dantų technikų laboratoriją. Plečiantis klinikai, ilgainiui susiformavo ir puiki profesionalių bendraminčių komanda, kurios branduolys išliko iki šiol. N. Matulionienė užsimena, kad siekiant patenkinti visų į juos besikreipiančių pacientų lūkesčius, netolimoje ateityje planuojama įrengti dar kelis kabinetus, praplėsti registratūros erdvę.

Sutuoktiniai specializuojasi tiek pavienių dantų, tiek bedančių žandikaulių atkūrime, taip pat visos burnos nudilusių dantų atkūrime, atliekant sąkandžio kėlimą vainikėliais. Saulius atlieka ir dantų tiesinimą skaidriomis kapomis, burnos chirurgijos procedūras. Gydytojai stažavosi Vokietijoje, Japonijoje, Šveicarijoje, jie nuolat tobulina savo kvalifikaciją dalyvaudami Lietuvos odontologų, ortodontų, periodontologų draugijų, Nacionalinės estetinės odontologijos akademijos, Implantologų asociacijos, Odontologų rūmų, Kauno medicinos universiteto, Vilniaus universiteto, Vilniaus implantologijos centro organizuojamuose seminaruose ir mokslinėse praktinėsė konferencijose.

Išskirtiniai novatoriškumu ir atsakingu požiūriu

„Baltijos odontologijos centre“ siūlomas platus paslaugų spektras – čia laukiami pacientai susidūrę su bet kokiomis odontologinėmis problemomis. Vienais tiksliausių rinkoje pripažinti intraoraliniai skeneriai, modernus 3D kompiuterinis tomografas, rentgeno aparatai leidžia išgauti tobulai ryškius diagnostinius vaizdus. Pasitelkę šiuolaikines technologijas ir visus juos apjungę, gydytojai gali kompleksiškai įvertinti paciento situaciją ir tiksliai prognozuoti gydymo procesą. Konsultacijų metų pacientui suteikiama visa reikiama informacija apie numatomą gydymą, galimas alternatyvas, gydymo privalumus bei trūkumus, reikalingas procedūras, vizitų skaičių, planuojamą gydymo trukmę ir kainą.

„Mūsų tikslas – kiekvienam pacientui skirti ypatingą dėmesį, užtikrinti sklandų bei kokybišką gydymą ir jo lūkesčius pranokstantį rezultatą. Todėl kartais prireikia 2 ar 3 konsultacijų, kol pacientui išrenkamas visais atžvilgiais tinkamiausias gydymo planas. Savo kasdieniniame darbe stengiamės viską daryti atsakingai ir maksimaliai gerai – juk žmonės mums patiki savo sveikatą. Jeigu kartais suklystame ar kažkas nepavyksta, visada prisiimame atsakomybę ir ieškome būdų, kaip kuo greičiau tai sutvarkyti. Pacientai dažniausiai ateina pagal rekomendacijas, todėl mūsų darbe itin svarbi reputacija. Stengiamės kiekvieną darbą atlikti sąžiningai, garbingai, gražiai ir tvarkingai, kad užsitarnautume pacientų pasitikėjimą ir būtume pavyzdžiu savo kolegoms“, – sako Nora Matulionienė.

Klinikoje naudojami du modernūs, itin aukštos raiškos mikroskopai suteikia galimybę preciziškai tiksliai atlikti dantų šaknų kanalų gydymą ir pergydymą. Implantacijai naudojami chirurginiai gidai, padedantys itin tiksliai suplanuoti implanto vietą, parinkti optimaliausius implanto parametrus ir išvengti žmogiškų klaidų sriegiant implantą. Tiksliai pagal planą atlikus implantaciją ir dantų protezavimas tampa žymiai tikslesnis, išnyksta paklaidų ir komplikacijų tikimybė. Chirurginiai gidai klinikoje visuomet naudojami atliekant didelės apimties implantacijas, kai sriegiami 4–8 implantai, tai pat kitais atvejais, jeigu tik leidžia paciento klinikinė situacija.

Įvairios gydymui reikalingos restauracijos gaminamos klinikos laboratorijoje. Glaudus dantų technikų ir gydytojų bendradarbiavimas ne tik užtikrina sklandesnį darbą, taupo laiką, bet ir leidžia maksimaliai pateisinti pacientų lūkesčius.

„Planuodami gydymą ar jo eigoje, esant poreikiui, visada tariamės vienas su kitu bei kitais mūsų komandos nariais,  kad galėtume priimti tinkamiausią galutinį sprendimą. Grįžę namo po darbo taip pat dar turime labai daug reikalų. Darom chirurginius gidus, gydymo planus. Darbas mūsų gyvenime užima itin svarbią vietą. Tačiau nors kartais dėl jo tenka aukoti asmeninį gyvenimą, niekuomet nesuabejojome savo pasirinkimu. Meilė žmonėms ir savo darbui – mūsų kasdienis įkvėpimas. Juk padėdami pacientams išspręsti jų problemas, mes pakeičiame jų gyvenimą – jis tampa kokybiškesniu, o tuo pačiu ir laimingesniu. Ir jeigu savo darbu galime prie to prisidėti, argi gali būti prasmingesnė misija ir didesnis pasitenkinimas“, – retoriškai klausia Saulius Matulionis.

Klinikos „Baltijos odontologijos centras“ įkūrėjai sako, kad labiausiai juos motyvuoja pacientų šypsenos, kartais – ir džiaugsmo ašaros, pamačius galutinį rezultatą. Tada ir apima tas stebuklingas jausmas, kad vis dėlto esi reikalingas ir kažką darai gerai.

„Taip pat džiugiamės, kai ateina pacientai, kuriuos gydėme prieš 20 metų. Daugelis jų mūsų nepamiršta, užsimezgęs ryšys išlieka, todėl turime gan daug nuolatinių klientų. Metams bėgant, daugėjant rekomendacijų, jų ratas nuolat plečiasi. Eilės tapo mūsų kasdienybe, todėl planuojame plėtrą, o šiuo metu stengiamės kuo greičiau priimti bent tais atvejais, jei nutinka kažkas ūmaus ir prireikia skubios pagalbos“, – užtikrina Nora ir Saulius Matulioniai.

Pranešimą paskelbė: RAKVA UAB
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-05 10:00
Sveikata, grožis, Savivalda, regionai
Kontaktinis asmuo
Loreta Masevičienė
RAKVA UAB
37061110818
loreta@expertmedia.lt
pasidalinti
atgal