Trakuose vyks aukšto lygio tarptautinis susitikimas dėl paramos Ukrainai

Balandžio 10 dieną Lietuvoje, Trakuose, vyks aukšto lygio susitikimas, kuriame už transportą atsakingi ministrai ir užsienio šalių delegatai iš daugiau nei 20 šalių, Tarptautinio transporto forumo (ITF), Europos Komisijos, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai tarsis dėl tolesnės paramos Ukrainos transporto infrastruktūrai atstatyti. Pirmą kartą tokį Lietuvoje organizuojamą renginį atidarys Prezidentas Gitanas Nausėda, susisiekimo ministras Marius Skuodis ir ITF generalinis sekretorius Young Tae Kim.

„Tai – ypač svarbus Lietuvos pirmininkavimo Tarptautiniam transporto forumui renginys, kurio metu bus aptariami mūsų regionui ir visam pasauliui aktualūs klausimai dėl tolesnės paramos Ukrainai transporto srityje. Efektyviausiai padėti Ukrainai galime tik veikdami kartu, tad vienas pagrindinių tikslų bus sutelkti tarptautinę bendruomenę ilgalaikiam ir tvariam šalies transporto infrastruktūros atstatymui užtikrinti“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Renginyje vyks transporto ministrų ir aukšto rango svečių apskritojo stalo diskusijos apie pagalbos Ukrainos transporto infrastruktūrai atstatyti stiprinimą, skubios paramos poreikius ir transporto jungčių plėtrą. Jose dalyvaus Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos, Graikijos transporto ministrai, JAV, Kanados, Japonijos, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių atstovai.

2023 m. pabaigoje Lietuva, Švedija, Kanada ir Ukraina pristatė ITF inicijuotą bendradarbiavimo ir paramos Ukrainai platformą „CIG4U“. Tai platforma, leidžianti šalims tiek keistis aktualia informacija apie neatidėliotinus Ukrainos transporto sistemos poreikius, tiek prisidėti prie ilgalaikių šalies transporto jungčių atkūrimo projektų.

Pagalba Ukrainai – esminis Lietuvos pirmininkavimo ITF prioritetas. Taip pat numatoma, kad prie Lietuvos, Švedijos, Kanados ir Ukrainos suburtos grupės renginio metu prisijungs ir daugiau ITF šalių narių, taip dar labiau bus išplėstos galimybės įgyvendinti svarbiausius Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymo projektus.

Šis renginys vyksta Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) viršūnių susitikimo ir Verslo forumo išvakarėse. Pagalba Ukrainai yra vienas iš Lietuvos užsienio politikos, o taip pat ir pirmininkavimo 3SI prioritetų, tad 3SI ir ITF aukšto lygio dialogas dėl Ukrainos turi ypatingą reikšmę siekiant sutelkti laisvojo pasaulio šalių aukščiausią politinę ir sektorinę paramą ir pagalbą nuo Rusijos karo kenčiančiai Ukrainai.

ITF priklauso 66 šalys narės, tai vienintelis globalus forumas, vienijantis viso pasaulio susisiekimo srities politikus, praktikus, analitikus ir apimantis visas transporto rūšis.

Lietuva pirmininkauja ITF nuo 2023 m. gegužės mėnesio.

Pranešimą paskelbė: LR Susisiekimo ministerija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-04 14:11
Tarptaut.santykiai, Transportas
Kontaktinis asmuo
Susisiekimo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas: info@sumin.lt
pasidalinti
atgal