Savaitgalį įvestas vasaros laikas įpareigojo keltis anksčiau: pataria, kaip priprasti prie naujo režimo

Kai ankstyvą pavasarį laikrodžiai persukami į priekį, žmonės linkę diskutuoti apie tai, kokį poveikį kitą dieną turės vienos valandos miego praradimas. Tiesa, prisitaikyti prie staiga įvykstančio pokyčio gali užtrukti kur kas ilgiau nei vieną dieną. Technologijų bendrovė „Samsung“ dalijasi naujausio tyrimo duomenimis ir patarimais, kurie padės normalizuoti miego režimą.

Naujausias bendrovės „Samsung“ atliktas miego tyrimas atskleidė, kad pasaulyje žmonės miega per mažai – visame pasaulyje vidutinė miego trukmė sutrumpėjo nuo 7 valandų ir 3 minučių iki 6 valandų ir 59 minučių, t. y. nukrito žemiau Nacionalinio miego fondo rekomenduojamos 7 valandų trukmės ribos.

Dar vienas nerimą keliantis aspektas – pastaraisiais metais ilgėja miego budėjimo laikas, o dėl to atitinkamai mažėja miego efektyvumas – pagrindinis miego kokybės veiksnys, kuris nustatomas apskaičiuojant faktinio miego laiko ir viso kiekvieną naktį lovoje praleisto laiko santykį.

Siekdama padėti žmonėms prisitaikyti persukant laikrodžių rodykles į priekį ir pereinant prie vasaros laiko, „Samsung“ dalijasi patarimais, kaip sumažinti miego sutrikimus keičiantis laikui ir pagerinti savijautą ateinančiomis savaitėmis.

Įveskite nedidelius pokyčius savo kasdienybėje. Jūsų biologinis laikrodis nėra pajėgus pasislinkti visa valanda per vieną parą, todėl rekomenduojama įvesti nedidelius pokyčius palaipsniui.

Likus savaitei iki laikrodžių persukimo, rekomenduojama eiti miegoti 15 minučių anksčiau, o rytinį žadintuvą nustatyti 15 minučių anksčiau. Taip nepajusite staigaus smūgio, kai bus įvestas naujas laikas, ir jausitės daug geriau pasiruošę naujai dienotvarkei.

Judėkite ir mankštinkitės. Tyrimai rodo, kad mankšta dienos metu gali padėti greičiau užmigti vakare. Jei įprastai savo kasdienybėje neskiriate daug laiko fizinei veiklai – pradėkite nuo paprasto pasivaikščiojimo, rytinės mankštos, ar tempimo pratimų vakare.

Tad jei pasikeitus laikrodžių rodyklėms sunkiai užmiegate – atminkite, kad fizinis aktyvumas gali padėti išspręsti šią problemą.

Kuo daugiau laiko praleiskite lauke. Norėdami anksčiau sukelti mieguistumą, kuo greičiau pabudę išeikite į lauką. Tokia ankstyvos rytinės šviesos dozė padeda sureguliuoti cirkadinį ritmą – biologinę sistemą, atsakingą už žmogaus miego režimą – dar vadinamą biologiniu laikrodžiu.

Geriau supraskite ir valdykite savo miegą. Miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai ir gerovei, todėl svarbu geriau suprasti savo kūną ir protą. Patiems stebėti savo miegą be papildomų priemonių gali būti gana sudėtinga, tad čia gali padėti išmanieji įrenginiai.

Miego stebėsenai palaikyti puikiai tinka visi miego rodiklius fiksuojantys išmanieji įrenginiai – pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Watch6“ laikrodis. Šis išmanusis laikrodis padeda suprasti asmeninius miego modelius bei formuoti geresnius įpročius – jis siūlo detalią miego analizę, apimančią miego trukmę, ciklus, prabudimo trukmę bei fizinį ir emocinį atsigavimą.

Įrenginys taip pat gali sukurti miegui palankią aplinką, veikdamas su „SmartThings“ programėle – jis atpažįsta, kada užmiegate, ir gali automatiškai pakeisti prijungtų įrenginių, kurie reguliuoja kambario temperatūrą ar šviesą, nustatymus, kad miego aplinka be papildomų pastangų taptų tinkamesnė.

Pranešimą paskelbė: UAB "Publicum"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-05 13:44
Sveikata, grožis, Laisvalaikis, pramogos
Kontaktinis asmuo
Eglė Tamelytė
„Samsung Electronics Baltics”
Tel: +370 694 14 57
e.tamelyte@samsung.com
pasidalinti
atgal