Garsi JAV įmonė „Plug and Play“ pristatė 11 perspektyviausių Lietuvos startuolių, dalyvausiančių tarptautinėje akceleravimo programoje

Balandžio 3 d. Vilniuje vyko „Inovacijų agentūros“ startuolių padalinio „Startup Lithuania“ ir JAV įmonės „Plug and Play“ organizuotas renginys „Accelerator Kick-Off“, pažymėjęs pirmąjį akceleravimo programos ciklą Lietuvoje. Jo metu vienuolika perspektyviausių šalies startuolių, atrinktų „Plug and Play“ investicijų komiteto, turėjo galimybę pristatyti savo idėjas ir užmegzti naudingus ryšius su potencialiais investuotojais. 

Sieks Lietuvos startuoliams atverti tarptautines galimybes

Renginyje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis teigė, kad ši partnerystė su „Plug and Play“ – itin svarbi didžiulį potencialą augti turinčiai Lietuvos startuolių ekosistemai, kadangi jos dalyviams padės tapti labiau matomiems ir konkurencingiems tarptautinėje erdvėje.

„Buvo išties nelengva, iššūkių kupina kelionė, siekiant į Lietuvą pritraukti tarptautinį akceleratorių – tai buvo vienas iš pažadų ir idėjų, kurias turėjome savo galvoje, kuomet pradėjome dirbti Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje. Turėjome daugybę diskusijų su Lietuvos startuolių ekosistemos dalyviais, klausėme, kokios pagalbos jiems trūksta, ir vienas iš dažniausiai girdimų norų buvo tarptautinis matomumas ir pasaulinio lygio žaidėjai Lietuvoje. Noriu pasidžiaugti, kad mes tai padarėme“, – dalijosi K. Žemaitis.

Jam antrino ir prieš keletą dienų „Startup Lithuania“ vadovės pareigas pradėjusi eiti Karolina Urbonaitė. Pasak jos, tokio svarbaus paslaugų tiekėjo, akceleratoriaus ir rizikos kapitalo fondo pritraukimas į Lietuvą turi didžiulę reikšmę bei nebūtų įmanomas be glaudaus „Startup Lithuania“ ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bendradarbiavimo.

„Šiandien, stovėdama šioje scenoje, jaučiuosi labai ypatingai. Visų pirma dėl to, nes esu buvusi „Plug and Play“ komandos narė Silicio slėnyje, man taip pat teko garbė pastaruosius kelerius mėnesius vadovauti šiam akceleravimo programos projektui, o šiandien oficialiai esu „Startup Lithuania“ vadovė. Visos organizacijos vardu noriu išreikšti didžiulę padėką Ekonomikos ir inovacijų ministerijai už jos iniciatyvas, už inovatyvių startuolių svarbos supratimą ir tai, kad per pastaruosius kelerius metus mūsų startuolių ekosistema nepaprastai išaugo. Taip pat didelis ačiū visai „Startup Lithuania“ komandai už pasitikėjimą ir paramą bei „Plug and Play“ – tokio svarbaus pasaulinio masto žaidėjo prisijungimas prie mūsų ekosistemos yra fantastiškas ir mes nekantriai laukiame, ką mums duos ši programa“, – sakė K. Urbonaitė.

Pirmajame akceleravimo programos cikle – 11 perspektyviausių verslų

Kalbėdamas apie šios tarptautinės akceleravimo programos tikslus, „Plug and Play“ atstovas Raimondas Pili teigė, kad bendrovė savo veiklą Lietuvoje pradėjo siekdama auginti ankstyvosios stadijos technologijų startuolius, padedant jiems pritraukti investicijas ir atverti tarptautines galimybes: „Didžiuojamės būdami pirmieji tarptautiniai investuotojai, pradedantys veiklą Lietuvoje. Pastaraisiais mėnesiais labai uoliai dirbome ir nors laukianti kelionė bus sudėtinga, užtikrinsime Lietuvos startuolių ekosistemos plėtrą ir internacionalizaciją, padėsime jiems užmegzti naudingus ryšius ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.“

„Accelerator Kick-Off“ renginio metu savo idėjas pristatė „Plug and Play“ komiteto atrinkti startuoliai. Viso jų buvo vienuolika: virtualius dirbtinio intelekto pagalbininkus, galinčius padėti optimizuoti žmogaus darbą, kuriantys „AQ22“, gyvūnų priežiūrai skirtą programėlę sukūrę „Boop“, patogų būdą, kaip keliaujant susimokėti kelių mokesčius telefonu sukūrę „eTOLLs EU“, novatoriškus technologinius sprendimus, kurie suteikia galimybę žmonėms su negalia ar specialiaisiais poreikiais naudotis internetinėmis svetainėmis ir žiniatinklio programomis, kuriantys „Kloosive“, automatizuotą pinigų plovimo tikrinimo įrankį, skirtą decentralizuotų kriptoturto rinkų dalyviams, kuriantys „Micapass“, personalizuotą DNR analizę ir galimybę sportininkams išvengti traumų, greičiau atsistatyti ir pasiekti geresnių rezultatų teikiantys „Ingenes“, dirbtiniu intelektu pagrįstas svetainės ir žiniasklaidos turinio apžvalgas ir rekomendacijas teikianti „Axcenna“, naujų maisto technologijų startuolis, naudojant grybieną ir kitus komponentus „Biohifas“, dirbtiniu intelektu grįstos prekybos platformą sukūrę „SpotGo“, virtualios reputacijos įrankio kūrėjai „White Bridge AI“ ir Uncovered, kuriantys dirbtiniu intelektu paremtą konkurencinės žvalgybos automatizavimo platformą, skirtą B2B įmonėms. 

Lietuvos startuoliams – beveik 6 mln. eurų investicijų

Iš viso iki 2026 m. kovo mėnesio Lietuvoje bus įgyvendinti 5 akceleravimo ciklai, o perspektyviausi programos startuoliai turės galimybę dalyvauti Pasaulinėje užsienio akceleravimo ir mokymosi programoje (GOAL) Silicio slėnyje ir kituose renginiuose, kurie vyks įvairiuose Europos miestuose. Programos dalyviai taip pat gaus pasaulinių ekspertų mentorystę, dalyvaus idėjų pristatymo kūrybinėse dirbtuvėse, konsultuosis su „Plug and Play“ komanda ir baigiamajame renginyje pristatys savo novatoriškas idėjas potencialiems investuotojams bei tarptautinių kompanijų atstovams.

 Viena svarbiausių programos dalių – tai galimybė naudotis plačiu pasauliniu „Plug and Play“ tinklu su didžiausiomis korporacijomis. Jis startuoliams padės užmegzti naudingus ryšius ir atrasti tarptautinio bendradarbiavimo galimybes. Be to, atrinkti startuoliai galės prisijungti ir prie kitų jiems naudingų „Plug and Play“ įgyvendinamų programų.

 Per visą programos įgyvendinimo laikotarpį JAV bendrovė planuoja investuoti 5,9 mln. eurų į ne mažiau kaip 45 startuolius.

Pranešimą paskelbė: Inovacijų agentūra, Všį
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-05 14:45
ITT, Verslas, ekonomika, finansai
Kontaktinis asmuo
Giedrė Buivydaitė
Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė
Inovacijų agentūra, Všį
+37069818384
g.buivydaite@inovacijuagentura.lt
Prisegti failai
pasidalinti
atgal