Krikščionių profsąjunga ir LPS Solidarumas vienija jėgas

„Atlaikyti šio laikmečio išbandymus galime tik susitelkę, suvieniję jėgas, stiprindami ir palaikydami vieni kitus. Tikiu, kad šis Krikščionių profsąjungos ir LRP Solidarumas bendradarbiavimas bus naujo efektyvaus veiklos kelio pradžia, kovojant už įvairių profesinių darbuotojų teises ir laisves“, – sako Krikščionių profsąjungos pirmininkas Audrius Globys.

 

Dėl šių ir daugelio kitų priežasčių, balandžio 5 d. Lietuvos Krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos (toliau – Krikščionių profsąjunga) pirmininkas Audrius Globys ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” (toliau – LPS Solidarumas) pirmininkė Kristina Krupavičienė pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

Tarp sutarties punktų svarbus yra susitarimas stiprinti organizacijų narių kompetencijas darbuotojų teisių atstovavimo ir teisinio gynimo klausimais, t. y. „dalintis aktualia teisine informacija, susijusia su darbo santykiais, darbuotojų teisėmis“, bei galimybė dalyvauti „šalių organizuojamuose mokymuose, konferencijose ir kt. renginiuose“.

Vieni pagrindinių sveikos ir gyvybingos organizacijos bruožų – organizacijos narių ugdymas, solidarumo, sąmoningumo ir atsakomybės jausmo stiprinimas. Todėl šiais klausimas organizacijų bendradarbiavimas taip pat yra numatytas.

Praeityje organizacijos jau turėjo gražaus bendradarbiavimo pavyzdžių, kuomet LPS Solidarumas viešai išreiškė palaikymą Krikščionių profsąjungos nariui, žurnalistui Virginijui Savukynui byloje prieš darbdavį LRT.  Žurnalistas gynė ne tik savo, bet ir visų Lietuvos piliečių laisvę kritiškai vertinti valdžios atstovų darbą ir drąsiai viešai apie tai kalbėti. Įkvepianti V. Savukyno drąsa baigėsi pergale teisme – LRT etikos kontrolierės ir tarybos sprendimai, kaip neatitinkantys įstatymų, teismo sprendimu buvo panaikinti. Abi organizacijos susitarė ir ateityje solidarizuotis ir viešai palaikyti viena kitos iniciatyvas, kurioms pritaria.

Primename, kad Krikščionių profsąjunga įkurta 2021 m. liepos mėn. kaip atsakas į įvairialypį spaudimą (diskriminaciją, mobingą, psichologinį spaudimą, marginalizavimą, išstūmimą (angl. cancel), atleidimą iš darbo ir t. t.), su kuriuo savo darbe vis dažniau susiduria ir įvairių profesijų krikščionys.

Užsienio valstybėse vyravusios tendencijos ir vis dažniau matomas religijos, sąžinės ir žodžio laisvės varžymas jau įsigali ir Lietuvoje. Dėl sparčiai įsivyraujančių materialistinių ideologijų auga psichologinis spaudimas, neretai pereinantis į kitas perteklines ir nepagrįstas laisvės suvaržymo formas. Krikščionims tampa vis sudėtingiau dalyvauti viešajame gyvenime, laisvai vadovautis savo tikėjimu ir įsitikinimais bei pagal pašaukimą dirbti profesijose (pvz., gydytojų, mokytojų, dėstytojų ir kt.), kuriose teisinėmis ir psichologinio spaudimo priemonėmis reikalaujama veikti prieš jų įsitikinimus ir religines nuostatas.

Todėl vienas iš Krikščionių profsąjungos siekių yra sutelkti krikščionis darbuotojus į vieną juos atstovaujančią organizaciją, kuri gintų jų sąžinės, religijos ir įsitikinimų, saviraiškos laisvę bei saugotų nuo visų diskriminacijos formų darbe.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-08 12:22
Švietimas ir mokslas, Politika
Kontaktinis asmuo
Diana Karvelienė
Komunikacijos vadovė
Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga
861401479
info@krikscioniuprofsajunga.lt
pasidalinti
atgal