Radiacinės saugos centrui vadovaus E. Jasaitis

Radiacinės saugos centro (RSC) direktoriaus pareigas nuo pirmadienio, balandžio 8 d., pradeda eiti Ernestas Jasaitis, laimėjęs Sveikatos apsaugos ministerijos pernai spalį paskelbtą konkursą. Įstaigai laikinai vadovavusi Ramunė Stasiūnaitienė toliau eis direktoriaus pavaduotojos pareigas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad gyvenimas šalia Baltarusijos atominės elektrinės reikalauja nuolatinio budrumo, o radiacinė sauga pastaruoju metu tapo neatsiejama krizių valdymo ir civilinės saugos dalimi.

„Naujajam vadovui keliamas uždavinys suteikti kuo didesnį saugumo jausmą Lietuvos gyventojams bei stiprinti radiacinę saugą. Tam reikia ir toliau modernizuoti organizaciją, stiprinti ir modernizuoti reagavimo infrastruktūrą, taip pat nuolat vykdyti informacines kampanijas, kad gyventojai žinotų apie priemones, jų pritaikymą ir kaip apsaugoti savo sveikatą nuo žalingo jonizuojančios spinduliuotės poveikio“, – sako A. Dulkys.

„Atliepdamas keliamus lūkesčius ir pradėdamas darbą naujose pareigose, sau ir keliu tikslą siekti, kad Radiacinės saugos centras būtų lyderiaujanti, efektyviai funkcionuojanti, visuomenės pasitikėjimą turinti, novatoriškus radiacinės saugos sprendimus taikanti ekspertinė organizacija, atsakinga už radiacinę saugą, kuri rūpinasi, kad visuomenė būtų tinkamai informuota ir paruošta galimoms su radiacija susijusioms rizikoms, taip pat sauganti Lietuvos žmones nuo nepagrįstos apšvitos“ , – sako E. Jasaitis

2000 m. baigęs informologijos studijas ir 2002 m. įgijęs komunikacijos ir informacijos magistro kvalifikacinį laipsnį Vilniaus universitete, E. Jasaitis 15 metų ėjo skirtingas pareigas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente, kur buvo atsakingas už informacines sistemas, stebėseną ir informacijos analizę. Vadovavimo patirties E. Jasaitis įgijo nuo 2016 m. iki šiol vadovavęs Valstybiniam studijų fondui.

RSC direktorius skiriamas penkerių metų kadencijai.

RSC atsako už šias funkcijas: vykdo žmonių ir aplinkos apšvitos stebėseną, reguliuoja radiacinės saugos ir radioaktyviųjų šaltinių fizinę saugą, turi būti pasirengęs reaguoti įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai, turi užtikrinti žmonių saugą nuo nepagrįstos apšvitos, kurią lemia paliktieji radioaktyvieji šaltiniai ir radioaktyviosiomis medžiagomis užteršti objektai, organizuoja visuomenės švietimą sveikatos apsaugos nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio klausimais, vykdo fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės ir (ar) fizinės saugos, atestavimą ir fizinių asmenų, siekiančių tapti radiacinės saugos ekspertais, pripažinimą.

SAM Komunikacijos skyrius

Pranešimą paskelbė: LR Sveikatos apsaugos ministerija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-08 13:01
Sveikata, grožis, Medicina, farmacija
Kontaktinis asmuo
Jūratė Baltinaitė
Vyriausioji specialistė
LR Sveikatos apsaugos ministerija
+370 5266 1415
Jurate.baltinaite@sam.lt
pasidalinti
atgal