Nauja darbdavio įvaizdžio kampanija „Rimi“ griauna stereotipus apie darbą parduotuvėse

Socialiniuose tinkluose nepaliaujamai šmėžuoja gražaus gyvenimo vaizdai: įspūdingi, naujausių modelių telefonais užfiksuoti kadrai iš egzotiškų šalių, madingais drabužiais vilkintys praeiviai sostinės gatvėse, nesibaigiančios pramogos ir vakarėliai. Nieko nuostabaus, kad tiek kelionės, tiek drabužiai bei naujausi išmanieji telefonai atsiduria daugelio norų sąrašuose, o ypač – jaunimo. Prekybos tinklo „Rimi“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė pastebi, jog jauni žmonės, nors ir norėdami užsidirbti, jaustis savarankiškais neskuba darbintis į prekybos tinklus dėl įsisenėjusių stereotipų, esą gėda dirbti tokį „paprastą“ darbą. Vis dėlto, nauja darbdavio įvaizdžio kampanija „Ateik į „Rimi“ ir užsidirbk“ skatina išankstinio klaidingo požiūrio atsisakyti: darbas parduotuvėje yra ir vertingas tolimesnei kiekvieno jaunuolio karjerai, ir leisianti  užsidirbti savo pirmuosius atlyginimus bei pradėti įgyvendinti savo norus.

Pradėti karjerą nuo paprasčiausių darbų – ne gėda

Ieškantys pirmojo ar sezoninio darbo kartais ilgai ieško, kol jį susiranda. Prekybos tinklo „Rimi“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė sako, kad visuomenėje dar pilna stereotipų, kuriais jaunimas neretai atgrasomas nuo paprastesnių darbų: „Ne vienas esame girdėję tokių frazių kaip „Nesimokysi – eisi gatvių šluoti“ ar „Nesimokysi – galėsi tik parduotuvės kasoje dirbti“. Jais supriešinamas mokslo ir karjeros siekimas su paprastais, žemiškais darbais, kurie yra būtini ir svarbus visai visuomenei.

Prekybos tinklas „Rimi“ – viena pirmųjų įmonių, prakalbusi apie diskriminaciją darbo rinkoje dėl amžiaus ir inicijavusi kampaniją „Amžius Nesvarbu“. V. Kaikarienė sako, kad jei tada pasisekė sulaužyti stereotipus apie brandaus amžiaus žmonių galimybes darbo rinkoje, tai dabar tikimasi padėti jaunimui atsikratyti pasenusių nuostatų, jog dirbti paprastesnius darbus – gėda.

„Tikimės, kad jauni žmonės drąsiai ieškos darbo mažmeninės prekybos srityje, nes čia visada laukiami nauji darbuotojai, jiems sudaromas lankstus darbo grafikas, tad galima darbą derinti tiek su studijomis, tiek su laisvalaikiu ar šeimos poreikiais. Dabar visi daug keliaujame ir matome, kad didžiausių pasaulio miestų prekybos centruose dirba itin daug jaunimo, kurie pasisemia patirties ir įgauna gebėjimų, praversiančių ateityje. Norime, kad ta banga pasiektų ir Lietuvą, nes dirbti įdomų darbą, įgauti patirties ir užsidirbti – jokia gėda“, – įsitikinusi V. Kaikarienė.

Savi pinigai – savoms svajonėms įgyvendinti

Pasak V. Kaikarienės, pradėti taupyti ilgai puoselėtoms svajonėms verta kuo anksčiau, o tai padaryti išties nesudėtinga dirbant prekybos tinkle „Rimi“, kur siūlomos įvairiausios pozicijos, tad kiekvienas ras, kaip save atskleisti ir galės įsilieti į draugišką bei profesionalų kolektyvą. 

Mūsų tyrimų duomenimis, jaunimui svarbu ne tik atlyginimas bei jo priedai, bet ir draugiška komanda. Taip pat ne vienas čia įsidarbinęs pabrėžė, kad vertina užkandžius bei nemokamą maitinimą, kurio nesiūlo dalis kitų įmonių, nes tai leidžia sutaupyti. Dar pabrėžiama autentiškumo svarba – dirbant prekybos tinkle kiekvienam sudarome galimybes būti savimi. Be to, visų amžiaus grupių darbuotojams labai svarbi įmonės reputacija: dvejus metus iš eilės esame pelnę „Top darbdavio“ apdovanojimą, įgyvendiname lygių galimybių strategiją, tad pas mus dirba įvairaus amžiaus, tautybių žmonės, nėra jokių kliūčių įsidarbinti ir įsilieti į kolektyvą negalią turintiems asmenims“, pabrėžia personalo vadovė bei priduria, kad žmonės taip pat teikia aukštą prioritetą stabilumui bei finansiniam saugumui.

Verta išmėginti ir sezoninį darbą

V. Kaikarienė atkreipia dėmesį, jog prekybos tinkle šiuo metu siūloma daugiau kaip 200 skirtingų pozicijų, tarp kurių – ir sezoninių darbų pareigybės. Personalo vadovės teigimu, pavasaris – tai vienas paklausiausių laikų, kai jaunimas turi galimybę vasaros metu produktyviai išnaudoti atostogų laiką.

„Dažniausiai sezoninius darbus siūlome pajūryje, tad atvykstantiems dirbti iš kitų miestų suteikiame apgyvendinimą bei kasdien visus darbuotojus vaišiname sveikais užkandžiais, kava, arbata ir pietumis. Nors jauniems žmonėms vasaros laikas paprastai būna laisviausias, kviečiame ir kitų amžiaus grupių žmones prisijungti prie mūsų komandos. Iš patirties žinome, jog sezoniniams darbams įsidarbina ne tik moksleiviai ar studentai, bet ir vyresni žmonės, savo veikloje turintys ilgesnes atostogas – jie įgauna naujų įgūdžių, praplečia pažinių ratą ir papildomai užsidirba“, – pažymi prekybos tinklo „Rimi“ personalo vadovė.

Pranešimą paskelbė: Integrity PR, UAB
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-09 14:32
Prekyba, Žiniasklaida, viešieji ryšiai
Kontaktinis asmuo
Eglė Krasauskienė
Ryšių su visuomene vadovė
Rimi Lietuva
+37063706011
Egle.Krasauskiene@rimibaltic.com
pasidalinti
atgal