Prezidentas pasveikino aktorių, režisierių ir pedagogą V. Masalskį jubiliejaus proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorių, režisierių ir pedagogą Valentiną Masalskį 70-mečio proga.

Pasak Prezidento, V. Masalskis – vienas žymiausių Lietuvos dramos aktorių, Lietuvos teatro ir kino pažiba, daugybės žiūrovų meilę ir susižavėjimą pelnęs nepamirštamų vaidmenų kūrėjas, aukščiausio lygio profesinės meistrystės pavyzdys.

„Per beveik 50 kūrybinės veiklos metų Jūs dovanojate žiūrovams kuriamų personažų įtaigumu, ryškiu talentu ir dažnai nematomu juodu darbu, savo širdies karščiu pažymėtus vaidmenis, tapusius neatskiriama Lietuvos kultūros lobyno dalimi“, – rašoma valstybės vadovo sveikinime.

Prezidentas paminėjo dalį klasika tapusių vaidmenų, žyminčių ir V. Masalskio meistriškumo aukštumas, ir Lietuvos kultūros viršūnes, – Stančiką „Unijoje“, Gustavą „Kreditoriuose“, Karolį „Raudonmedžio rojuje“, Kaligulą, Popryščiną „Pamišėlio užrašuose“, Konstantiną „Žalčio karūnoje“, Atsiskyrėlį, Gustavą, Konradą „Vėlinėse“, Poco „Belaukiant Godo“, Migelį Manjarą, Žmogų „Laisvėje“,  Faustą, Karibaldį „Įpročio jėgoje“, Fojerbachą, vaidmenis Krystiano Lupos ir Árpádo Schillingo spektakliuose.

„Kurdamas savo vaidmenis ir spektaklius, dėstydamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedroje, Jūs auginate mūsų šalies teatro ir kinematografijos mokyklą, reikšmingai prisidedate prie lietuviškosios kultūrinės tapatybės formavimo, aukštai iškeliate profesinio meistriškumo kartelę jaunajai Lietuvos aktorių ir režisierių kartai“, – sveikinime pažymėjo šalies vadovas.

Prezidentas padėkojo aktoriui, režisieriui ir pedagogui V. Masalskiui už kūrybą ir didžiulį indėlį puoselėjant Lietuvos kultūrą bei palinkėjo reikšmingų naujų vaidmenų, imlių studentų, kūrybinio džiaugsmo, ilgų, profesinės sėkmės ir asmeninės laimės kupinų metų.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-11 09:21
Politika, Kultūra
Kontaktinis asmuo
Prezidento komunikacijos grupė
Tel. +370 706 64018

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
www.prezidentas.lt
pasidalinti
atgal