Lėtojo turizmo asociacija tarp kūrybiškiausių startuolių

Balandžio 12 d. Kaune vyko Kūrybinių industrijų ir kultūros startuolių konkurso 2024 (CREATIVE BUSINESS CUP 2024 || LITHUANIA) finalas. Konkursas organizuojamas jau 12-tus metus ir jame dalyvauja virš 80-ies šalių iš viso pasaulio. Į nacionalinį atrankos finalą pateko 10 dalyvių, tarp kurių buvo ir Lėtojo turizmo asociacija.

Konkurso dalyviai per 3 minutes tarptautinei vertinimo komisijai turėjo pristatyti savo kūrybines naujoves, kurios atliepia globalias problemas ir siūlo inovatyvius, kūrybiškus sprendimo būdus. Finalistai dalinosi idėjomis nuo šuniukų gultų patobulinimo iki teisinių klausimų virtualių platformų, nuo individualaus kvapo kūrimo iki švietimo sistemos spragų mažinimo.

Lėtojo turizmo asociacija, vienijanti itin smulkaus verslo atstovus, kvietė atkreipti dėmesį į masinio turizmo daromą neigiamą poveikį vietos bendruomenių ekonomikai, aplinkosaugai ir kultūros identitetui. Asociacijos narių siūlomos alternatyvos masinio turizmo produktams yra paremtos lėtojo turizmo pagrindiniais principais: Sustainable (darnus), Local (vietiškas), Organic (organiškas), Whole (visuma). Tai galimybė ne tik darniau ar tvariau keliauti, bet ir giliau pažinti vieną ar kitą reiškinį, amatą, meno šaką, pajusti skonių įvairovę, susibūti su vietove ir pajusti jos išskirtinumus.

Kūrybinių industrijų ir kultūros startuolių konkursą Lietuvoje kuruoja ChangeMakers'ON drauge su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Nacionalinio konkurso lauretas savo idėją pristatys tarptautiniame finalininkų konkurse, kuris šiais metais vyks Danijoje. Komisijos sprendimu Lietuvai atstovaus Mantas Vičius su personalizuoto mokymosi platforma Elicėjus.

Pranešimą paskelbė: Lėtojo turizmo asociacija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-15 11:45
Verslas, ekonomika, finansai, Turizmas
Kontaktinis asmuo
Henrieta Miliauskienė
Prezidentė
Lėtojo turizmo asociacija
+37067710330
info@letasisturizmas.lt
www.letasisturizmas.lt
pasidalinti
atgal