Seimo ir PLB komisija: „Filmas „Širdies piligrimai“ – lyg testamentas ir įpareigojimas ateities komisijoms tęsti pradėtus darbus“

2024 m. balandžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos salėje įvyko Seimo kanceliarijos kurto dokumentinio filmo „Širdies piligrimai“, skirto Lietuvių chartos 75-ųjų metinių progai, premjera. Jame – pasaulio lietuvių, emigrantų istorijos ir jų ryšys su Lietuva. Filme taip pat pasakojama apie jau tris dešimtmečius Lietuvos parlamente dirbančią unikalią Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisiją, jos sukūrimo istoriją, kalbinami komisijos pirmininkai – Dalia Asanavičiūtė ir Jonas Bružas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, komisijos pirmininko pavaduotoja Jūratė Caspersen iš Šveicarijos, komisijos nariai – dr. Stasys Tumėnas, Chuanas Ignacijus Furment Kalvelis (Juan Ignacio Fourment Kalvelis) iš Argentinos, Rasa Mauragis iš Australijos, rašytojas Antanas Šileika iš Kanados.

„Be jokios pozos, patetikos, apgavystės... Jie tikrai gyveno Lietuva ir Lietuvai“, – apie savo filmo herojus pasakoja autorė ir režisierė, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Lankytojų centro biuro vyresnioji patarėja Audronė Bielinienė. Filmo operatorius – Seimo kanceliarijos Veiklos administravimo departamento Informacinių technologijų eksploatavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Robertas Zamaris. Jiems talkino Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai J. E. arkivyskupas Lionginas Virbalas.

Filmo premjeros renginį vedė aktorius Remigijus Vilkaitis.

Filmo globėja – Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė D. Asanavičiūtė, sveikindama kūrybinę grupę ir įteikdama po įrėmintą Lietuvių chartą, sakė, kad „patvirtinta 1949 m., ji išeiviams buvo lyg savotiška konstitucija, kurios privalu laikytis, kad tauta išliktų“.

Kūrėjų žodžiais, „filmas kurtas širdimi, persmelktas meilės, ilgesio Lietuvai dvasia“, jame keliaujama po lietuvių diasporos salas ir saleles JAV, Pietų Amerikoje, Australijoje, Europoje. Gyvenimo istorijomis su kūrybine grupe pasidalijo apie 40 žmonių. Tarp jų – Jungtinių Amerikos Valstijų išeivijos veikėjai Juozas Polikaitis, Marija ir Saulius Čyvai, Prancūzijos tarpukario diplomato Antano Liutkaus sūnus Perkūnas Liutkus, Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir kiti.

Po premjeros Lietuvoje filmo kūrybinė grupė išvyko į Čikagą (Jungtinės Amerikos Valstijos), kur visą savaitę vyksta dokumentinio filmo „Širdies piligrimai“ I dalies pristatymo renginiai.

Antroji dalis „Susitikimai“, kurioje bus atspindėtas atskirų pašnekovų epizodų ciklas, pasirodys rudenį.

Komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, tel. (0 5) 209 6688

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-16 08:50
Politika, Kultūra
Kontaktinis asmuo
Seimo kanceliarijos patarėja
Jolita Šedauskienė, tel. (0 5) 209 6860, el. p. jolita.sedauskiene@lrs.lt

pasidalinti
atgal