Matildos Olkinaitės ir Alfonso Bukonto poezija

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: penktadienis, 2024 balandžio 19
Renginio pradžia: 18:00
Renginio vieta: Vilniaus žydų viešoji biblioteka, Gedimino pr. 24

Balandžio 19 d., penktadienį, 18 val. maloniai kviečiame į Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje (Gedimino pr. 24) vyksiančius lietuvių kalba rašiusių žydų poetų kūrybos skaitymus. Eiles skaitys aktoriai Edita Šakalytė ir Vaidotas Martinaitis, poetus pristatys ir įžvalgomis pasidalins bibliotekos vadovas Žilvinas Beliauskas ir tiesiogiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų prisijungsianti rašytoja, vertėja Laima Vincė Sruoginis.

Renginyje išgirsite poetų Matildos Olkinaitės ir Alfonso Bukonto eiles. Tai bus ne tik puiki galimybė plačiau susipažinti su žydų poetų kūryba, bet ir intymus prisilietimas prie jų įkvėpimo šaltinių ir išgyvenimų.

Matilda Olkinaitė – jauna Lietuvos žydų poetė, kūrusi lietuvių kalba. Studijavo prancūzų kalbą ir literatūrą Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetuose. Nuo 1932 m. skelbė eilėraščius ir prozą Lietuvos spaudoje, rengė debiutinį poezijos rinkinį. Garsėjanti poetė kartu su šeima ir kaimynais 1941-ųjų liepą buvo sušaudyta Sacharos durpyne (Rokiškio r.) dar prieš prasidedant masinėms žydų žudynėms.

Alfonsas Bukontas – Lietuvos poetas, vertėjas, publicistas. 1941 m. jo tėvus nužudė naciai, užaugo lietuvių Bukontų šeimoje. Vilniaus universitete baigė lietuvių filologijos studijas, mokytojavo, dirbo įvairiose redakcijose, parašė sonetų, baladžių, esė ir straipsnių apie rašytojus. Eilėraščiai išversti į vokiečių, anglų, moldavų, ukrainiečių, gruzinų, latvių, azerbaidžaniečių, rusų kalbas. Lietuvos kompozitoriai pagal jo eiles sukūrė per 100 dainų.

Negalėsiančius atvykti į renginį kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją per Vilniaus žydų viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyrą. Kad gautumėte priminimą apie transliaciją, maloniai kviečiame pažymėti savo dalyvavimą renginyje spaudžiant „Dalyvausiu“.

Iki pasimatymo Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, Gedimino pr. 24 (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo; kaip mus rasti).

Pranešimą paskelbė: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-16 10:36
Laisvalaikis, pramogos, Kultūra
Renginio pradžia
2024-04-19, penktadienis18:00
Renginio vieta
Vilniaus žydų viešoji biblioteka, Gedimino pr. 24
Kontaktinis asmuo
Ignė Grikevičiūtė
Kultūrinės veiklos vadybininkė
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
+37052398579
igne.grikeviciute@lnb.lt
Prisegti failai
pasidalinti
atgal