Vytauto Didžiojo universiteto forume diskutuos Lietuvos ir Lenkijos prezidentai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atkūrimo 35-mečio proga, balandžio 26-ąją Kaune vyks du tarptautiniai forumai: pirmajame akademikai ir kiti ekspertai aptars universiteto idėjos kaitą, o antrajame apie Europos iššūkius diskutuos mokslininkai, intelektualai ir politikai, tarp jų – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Andrzej Duda. Renginiai skirti VDU atkūrimo 1989-ųjų balandžio 26–28 dienomis ir Lietuvos narystės ES dvidešimtmečio sukaktims.

Artes liberales studijoms Lietuvoje – 35-eri

Pirmajame forume „Universiteto idėjos transformacija: koks vaidmuo tenka Artes liberales studijoms“ akademiniai ekspertai, partneriai ir kiti svečiai iš JAV, Honkongo, Taivano ir kitų šalių aptars universiteto idėjos kaitą įvairiais aspektais, tarp jų – ir laisvųjų menų (Artes liberales) atveriamas galimybes žmogaus kūrybiškumo, antreprenerystės, kritinio mąstymo, lyderystės skatinimui.

„Gyvename nuolatinių pokyčių eroje: keičiasi technologijos, keičiasi visuomenė, keičiasi ir pati universiteto idėja. Nors gyvename nenuspėjamomis sąlygomis, nuolat išgyvename krizes, kurioms spręsti reikalingas tarpdiscipliniškumas, platus išsilavinimas, tačiau vyrauja įsitikinimas, kad klestėjimą ar bent jau ekonominį saugumą užtikrina tik siauros vienos srities studijos. Ką turėtų daryti universitetai: tenkinti trumpalaikius visuomenės poreikius ar tapti vedliais, padedančiais pasiekti pilnavertišką, toliaregišką pažangą?“, – pristatydamas renginį klausia VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Tarp forumo pranešėjų – tarptautiniu mastu pripažinti menininkai, Masačusetso technologijos instituto (MIT) tyrėjai, VDU vizituojantys profesoriai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Plenarinėse diskusijose dalyvaus svečiai iš Honkongo, JAV, Taivano universitetų, taip pat – VDU absolventai ir kiti diskutantai, aptarsiantys aukštojo mokslo studijų įvairovę ir transformacijas bei Artes liberales išsilavinimo indėlį į ekspertinių žinių ir profesionalumo plėtrą.

1989-aisiais atkurtas VDU tapo pirmuoju universitetu Lietuvoje, kuris įdiegė Harvardo universiteto (JAV) modeliu ir Artes liberales principais paremtą studijų koncepciją: čia akcentuojama studentų laisvė modeliuoti savo studijų kelią, susidaryti savo tvarkaraštį ir įgyti platų išsilavinimą, neapsiribojant vien pasirinktos specialybės dalykais.

ES plėtra ir su tuo susiję iššūkiai

Balandžio 26-ąją dieną, po pietų, VDU vyks ir dar vienas tarptautinis forumas „Europos idėja“, kuris suburs žemyno valstybių vadovus, politikus, intelektualus ir mokslininkus. Forumo dalyviai keisis idėjomis, įžvalgomis ir geriausiomis praktikomis, kuriančiomis Europos ateitį. Šiemet minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį, forumo pagrindinės temos bus ES plėtra ir su tuo susiję iššūkiai, migracija bei Europos konkurencingumas pasaulyje.

„Gyvename laikmečiu, kai pasauliniai iššūkiai, tokie kaip klimato kaita, migracija ir karas Ukrainoje, kelia naujus klausimus, į kuriuos atsakyti turime visi – ne tik Europos lyderiai, bet ir paprasti piliečiai. „Europos idėjos“ forumas yra vieta, kur šviesiausi Europos ir pasaulio protai reguliariai susitinka aptarti šios akimirkos svarbiausius iššūkius Europoje ir kartu ieškoti sprendimų“, – renginį pristato organizatoriai.

Renginio metu vyks dvi diskusijos: pirmoji, ekspertų, bus skirta ES ir jos galimoms ateitims, antroji – valstybių prezidentų pokalbiui. „Džiaugiamės, kad tokį svarbų ir prasmingą renginį galime organizuoti Vytauto Didžiojo universitete, kuris visuomet puoselėjo demokratiją ir Europos vertybes: laisvę, atvirumą, toleranciją, liberalumą“, – pažymi VDU rektorius prof. J. Augutis.

Ekspertų diskusijoje „ES ir jos galimos ateitys“ dalyvaus Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos universitetų rektoriai, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir kitų institucijų atstovai. Po jos vyksiančioje prezidentų diskusijoje kalbėsis Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas, ir Andrzej Duda, Lenkijos Respublikos Prezidentas.

***

Tarptautinis akademinis forumas „Universiteto idėjos transformacija: koks vaidmuo tenka Artes liberales studijoms?“ vyks balandžio 26 d., 9–13 val., VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas). Apie forumą „Universiteto idėjos transformacija: koks vaidmuo tenka Artes liberales studijoms?“

Tarptautinis forumas „Europos idėja“ vyks balandžio 26 d., 14.15–16 val., VDU Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas). Apie forumą „Europos idėja“

Būtina registracija, į abu forumus registruotis galima čia.

Pranešimą paskelbė: Vytauto Didžiojo universitetas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-04-18 08:00
Švietimas ir mokslas, Kultūra
Kontaktinis asmuo
Martynas Gedvila
Marketingo ir komunikacijos departamentas
Vytauto Didžiojo universitetas
Mob.: +370 614 88625
El. paštas: Martynas.Gedvila@vdu.lt
pasidalinti
atgal