Naujajam „Darnu Group“ rajonui Vilniaus pietuose plėtoti pateikta 19 architektų biurų darbų

Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo devyniolika Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį – 35 ha – būsimo projekto teritorijos. Iš viso Vilniaus pietinėje dalyje iškilsiantis „Launagių“ rajonas užims 71 ha ir įsikurs tarp Eišiškių pl. ir P. Joniko gatvės. Čia, bendrovės skaičiavimais, galės gyventi apie 13-15 tūkst. žmonių.

Visas „Launagių“ projektas bus padalintas į penkis atskirus, skirtingų žmonių poreikius atitinkančius mažesnius rajonus.

Architektai savo vizijas pateikė pirmiesiems dviem projekto statybų etapams, kurie apima verslo ir komercinių paslaugų rajono pietinę dalį ir du gyvenamuosius rajonus. Bendrai sudėjus šios projekto dalys apima apie 35 ha teritoriją, kur bus sukurta virš 185 000 kv. m gyvenamųjų ir komercinių patalpų, žaliosios ir rekreacinės erdvės, du vaikų darželiai ir kita socialinė infrastruktūra.

„Nusprendėme nesižvalgyti į užsienį ir „Launagiuose“ dirbsime tik su Lietuvos architektais, kurie jau spėjo įrodyti, jog niekuo nenusileidžia geriausiems pasaulio profesionalams. Projektas pasižymi ne tik milžiniška apimtimi, bet ir teritorijos specifika, kontekstu, kurį mūsų šalies architektai dėl objektyvių aplinkybių supranta ir jaučia geriau“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė.

Konkurso dalyviams buvo keliama užduotis suprojektuoti daugiafunkcę teritoriją, pasiūlant architektūrinę bei viešųjų erdvių koncepcijas, kurios, įgyvendinus, taptų geriausiais darnios plėtros pavyzdžiais Lietuvoje. Siekiama, kad „Launagiai“ taptų unikaliu, įvairiapusiškai prieinamu, darniai į Vilniaus kontekstą įsiliejančiu bei plėtojamu rajonu greta turtingos gamtos, kurioje sugyventų ir burtųsi gyvybinga bendruomenė. 

„Bendras pateiktų darbų įspūdis – geras. Mane pozityviai nuteikia tai, kad architektų darbuose kreipiamas didelis dėmesys infrastruktūrai ir viešosioms erdvėms – tai, kaip ir kur žmonės leis laisvalaikį bei ką matys pro savo langus yra kritiškai svarbu jų gyvenimo kokybei“, – pirmaisiais įspūdžiais apie pateiktus darbus dalinasi Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas ir architektūrinio konkurso komisijos narys Gintaras Balčytis.

Konkursus organizuoja urbanistikos įmonė „mmap“, rengusi „Launagių“ urbanistinę viziją. Konkurso komisiją sudaro Vilniaus miesto vyr. architektė Laura Kairienė, žinomi šalies architektai Gintaras Balčytis, Daiva Gasiūnienė, Gražina Janulytė - Bernotienė bei „Darnu Group“ atstovai – generalinė direktorė Sigita Survilaitė, projektavimo vadovas Adomas Lazdauskas ir projektavimo projektų vadovas, architektas Andrius Juodpusis.

Komisija nugalėtojus planuoja paskelbti liepos 16 dieną.

„Launagių“ urbanistinėje vizijoje numatoma, jog per 10 metų čia bus pastatyta apie 302 tūkst. kv. metrų gyvenamojo ploto (apie 5,5 tūkst. būstų) bei 80,7 tūkst. kv. metrų komercinių ir visuomeninių objektų. Tai leis šiame rajone patogiai gyventi apie 13-15 tūkst. žmonių ir dar apie 7 tūkst. dirbti. 

„Launagiuose“ vyraus mažaaukštė statyba, o rajonas bus plėtojamas remiantis mišrios paskirties teritorijų vystymo filosofija – taip, kad visas reikalingas paslaugas  gyventojai galėtų gauti neišvykę iš jo. Numatoma, kad čia iškils mokykla, keletas vaikų darželių, prekybos, paslaugų bei verslo centrai, sporto, grožio ir sveikatos įstaigos, smulkios parduotuvėlės, maitinimo verslai, kultūros objektai, aikštės. Taip pat čia didelis dėmesys bus skiriamas gamtai. Planuojama, kad net 50 proc. viso naujojo projekto teritorijos užims visiems atviros, įveiklintos ir sutvarkytos žaliosios erdvės, parkai, aikštės ir pan.

Pirmojo etapo statybas tikimasi pradėti jau 2026 m. Jo metu planuojama pastatyti daugiau nei 70 tūkst. kv. metrų gyvenamųjų pastatų ploto (apie 1200 būstų) ir apie 17 tūkst. kv. metrų komercinių ir visuomeninių objektų.

Iš viso į „Launagius“ bendrovė „Darnu Group“ planuoja investuoti mažiausiai 1 mlrd. Eurų.

 

Visi konkursiniai darbai skelbiami internetinėje svetainėje www.launagiai.lt

Architektūrinio konkurso vizualizacijas galima parsisiųsti čia: 

https://we.tl/t-4N9SzgVV0q

Pranešimą paskelbė: Integrity PR, UAB
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2024-06-12 10:02
NT, statyba
Kontaktinis asmuo
Ignas Danisas
Komunikacijos vadovas
UAB „Darnu Group“
+37069800276
i.danisas@darnugroup.lt
Prisegti failai
pasidalinti
atgal