Spaudos centras
Diskusija „Aktyvizmas ir emocijos žaliojoje politikoje“
Data: 2025 m. lapkričio 14 d., 10:00–13:00
Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas, III rūmai, 218B salė
Asociacija "Laisvė rinktis" kviečia į diskusiją „Aktyvizmas ir emocijos žaliojoje politikoje“, kuri vyks Seime lapkričio 14 d. Renginys skirtas aptarti, kaip emocijos, aktyvizmas ir komunikacija daro įtaką žaliajai politikai, ir kodėl mokslui, faktams ir racionaliems sprendimams nebėra teikiama didžiausia svarba.
„Žalioji politika nėra žalias „vaibas“ su žalia emocija. Tai – strategija su aiškiais tikslais, priemonėmis ir kontroliuojamu rezultatu. Aktyvizmas yra būdas parodyti aštriausias visuomenės ar bendruomenės problemas ir siekti pokyčių. Deja pastaraisiais metais „žaliasis“ aktyvizmas kai kuriais atvejais tampa pigia, bet efektyvia rinkodaros priemone, gerai apmokamu lobizmu ar klaidinančios informacijos šaltiniu“,- sako asociacijos „Laisvė rinktis“ pirmininkė Austė Korbutė .
Diskusijoje bus aptarti pavyzdžiai, kaip strategiškai svarbus žemės ūkis kaltinamas didžiausia aplinkos tarša ir kokie tikrieji pavojai aplinkosaugai lieka nepastebėti. Bus pristatytas naujausias Europos mokslų akademijos tyrimas apie augalinės kilmės mėsos pakaitalų pavojus.
Diskusijoje dalyvaus politikai, mokslininkai ir sektoriaus ekspertai, nagrinėsiantys, kaip išlaikyti balansą tarp emocinio įsitraukimo ir faktais grįsto sprendimų priėmimo. Bus aptariama, kaip viešieji debatai dėl klimato, energetikos, žemės ūkio ar mitybos formuoja visuomenės nuomonę ir politikos kryptis.
Renginio programa
Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas, 218B salė, III rūmai
Data: 2025 lapkričio 14 d. Trukmė: 10:00–13:00
10:00–10:15 Atidarymas ir sveikinimo kalbos:
10:10–10:25 Skaidrumas ir jo reikšmė skiriant bei naudojant ES biudžeto lėšas: nevyriausybinių organizacjų atvejis. Dr.Laima Andrikienė, Europos audito rūmų narė
10:25 – 10:35 Miškai – atsinaujinantis resursas ar jautri visuomenės styga? dr. Algis Gaižutis, Lietuvos žemės ir miškų savininkų asociacijos direktorius
10:35 – 10:45 „Žaliojo smegenų plovimo“ ir moksliniais faktais nepagrįstos komunikacijos aspektas. Prof. Žaneta Stasiškienė, KTU Aplinkos inžinerijos instituto direktorė
10:45 – 11:00 Žemės ūkis objektyviai: būtinybė, poveikis. Prof. Viktoras Pranckietis, LR Seimo narys
11:00–11:10 Žaliasis kursas: kaštai ir saviplaka dėl ŠESD(LR Seimo narys Kazys Starkevičius)
11:10-11:20 Kaip žalioji energetika tapo žaliųjų aktyvistų taikiniu? Atsinaujinančių degalų asociacijos FUTURE FUEL prezidentas Vytautas Kisielius
11:20–11:40 Kavos pertrauka
11:40 -12:00 Gyvūniniai produktai ar jų alternatyvos? Visuomenės švietimas, siekiant užtikrinti tvarią ateitį (akad. Elena Bartkienė, LSMU Gyvūnų mokslų fakulteto dekanė)
12:00 – 12:10 Aktyvistų išpuoliai prieš gyvulininkystę: pavojai ir motyvai. prof. Kazimieras Lukauskas, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos ekspertas, buvęs VMVT direktorius
12:10 – 12:25 Žalioji dezinformacija ir vartotojų informacinis raštingumas. „Laisvė rinktis“ pirmininkė Austė Korbutė
12:25 – 12:55 Diskusija: Emocijos prieš faktus žaliojoje politikoje
Moderuojama diskusija su visais pranešėjais ir auditorijos klausimais
12:55 – 13:00 Diskusijos apibendrinimas, rezoliucija.