Spaudos centras

Draudimo žalų asistavimo įmonės jungiasi į asociaciją – Asistavimo biurą

Lietuvoje įsteigta draudimo žalų ir techninio asistavimo įmonių asociacija, kurios tikslas – pažangus draudimo žalų administravimas, užtikrinant skaidrų asistavimą tiek vartotojams, tiek draudimo įmonėms. Asistavimo biuras taip pat siūlo rinkai ekspertų prezidiumą – nepriklausomą ekspertinių vertinimų centrą. 

Asistavimo biurą įsteigė 6 rinkoje lyderiaujančios draudimo žalų ir techninio asistavimo bendrovės - OPS International, UAB Smart Claims, REDGO Lithuania ir kitos. Tikimasi, kad asociacijos veikloje dalyvaus daugiau panašia veikla užsiimančių organizacijų ir privatūs asmenys – draudimo žalų ekspertai.

Asistavimo biuro tikslai

Asistavimo biuras koordinuos narių veiklą, formuos techninio ir draudimo žalų asistavimo strategiją, sieks pažangaus ir skaidraus draudimo žalų administravimo. Tai leis mažinti ginčų tarp vartotojų ir draudimo įmonių skaičių, padės skleisti etišką ir kokybišką žalų asistavimo bei administravimo idėją, o pati asistavimo veikla bus užtikrinama savireguliacijos pagrindu. 

„Asociacijos steigimas rodo brandą, kurią pasiekė draudimo žalų asistavimo sektorius. Poreikį vienytis paskatino ir ypač svarbus draudimo žalų asistavimo įmonių veiklos teisinio reglamentavimo poreikis“, – sako Tomas Nenartavičius, Asistavimo biuro vadovas.

Asistavimo reikšmė ypač svarbi suvaldant staigius žalų kiekių svyravimus, draudėjui teikiant specifines neatidėliotinas paslaugas ar pirmąsias žalos prevencijos ir būtinosios pagalbos instrukcijas. 

„Nuo asistavimo įmonės veiksmų priklausys apdraustojo sveikatos būklė, patiriamos įvykio išlaidos, žalos administravimo greitis, sklandi komunikacija, situacijų sprendimai ir netgi draudimo išmokos dydis“, – pažymi T. Nenartavičius. 

Asistavimo biure veiks Ekspertų prezidiumas, sudarytas iš draudimo, teisės, atestuotų inžinierių, teismo ekspertizės, medicinos ir kitų ekspertų. 

Kvalifikuotų specialistų komanda sprendžia:

visų draudimo produktų žalų probleminius atvejus

moderuoja ir tarpininkauja ginčuose

paneigia pirmines neteisingas išvadas

nagrinėja draudikų, draudėjų ir draudimo brokerių prašymus

teikia ekspertines kompleksinio tyrimo išvadas

veikia kaip nepriklausoma kolegiali institucija

„Taip Asistavimo biuras kurs pridėtinę vertę draudimo paslaugų sektoriuje, sieks korektiško, objektyvaus ir sąžiningo visų draudimo rinkos dalyvių interesų užtikrinimo. Veikdami drauge galime efektyviau reaguoti į besikeičiančias rinkos bei teisėkūros tendencijas, daugiau sukurti ir prasmingiau dalintis“, – sako T. Nenartavičius.

Kadangi draudimo rinkoje veikia dešimtys juridinių ir fizinių asmenų, teikiančių asistavimo paslaugas ir prisistatančių ekspertais, Asistavimo biuras kelia tikslą draudimo žalų administravimo specialisto ar eksperto titulą tvirtinti specialiuoju liudijimu, įgyjamu išlaikius kvalifikacijos egzaminą ir pasirašius įsipareigojimą laikytis profesinės veiklos etikos kodekso. Šiuolaikinėje pažangioje draudimo rinkoje žalų eskpertų atestavimas neišvengiamas.    

Mažina išlaidas 

Asistavimo biuro paslaugos patrauklios ne tik Lietuvos, bet ir užsienio draudimo bendrovėms, o Lietuva – viena iš šalių, kur užtikrinamas bene geriausias paslaugos kokybės ir kainos santykis. 

„Draudimo įmonės už santykinai nedidelę kainą net tik gauna specifines paslaugas, bet ir optimizuoja veiklos sąnaudas. Tai laikoma reikšmingu konkurenciniu pranašumu. Užsakomosios paslaugos draudikams sukelia mažiau rūpesčių, nes nereikia apmokyti ir išlaikyti brangaus personalo, investuoti į IT sistemas, supaprastinamas ir pats žalų bylų administravimas“, – pabrėžia T. Nenartavičius.

Įprastą administravimą ir specializuotas paslaugas įsigydamos pas partnerius, draudimo įmonės gali susitelkti į esminius veiklos aspektus: procesų efektyvumą, sprendimų priėmimą, kompetencijų ugdymą ir sudėtingų situacijų sprendimus.

Susipažinti su Asistavimo biuro misija, svarbiausiais asociacijos uždaviniais bei rasti daugiau informacijos galima: www.asistavimobiuras.lt

 

Pranešimą paskelbė: Draudimo Žalų ir Techninio Asistavimo Biuras
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai žiniasklaidai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2025-01-20 08:00
Verslas, ekonomika, finansai Žiniasklaida, viešieji ryšiai
Kontaktinis asmuo
Tomas Nenartavičius, Asistavimo biuro valdybos pirmininkas,
+37068551212
[email protected]

logo
Prisegti failai