Gegužės mėnesį vidutinė didmeninė elektros kaina, palyginus su praėjusiu mėnesiu, mažėjo visose Baltijos šalyse: Lietuvoje – 9 proc. iki 67,64 Eur/MWh, Estijoje – 8 proc. iki 67,63 Eur/MWh, o Latvijoje – 12 proc. iki 67,89 Eur/MWh.
Valandinės elektros kainos gegužę Baltijos šalyse svyravo nuo -12,19 Eur/MWh iki 339,99 Eur/MWh.
„Gegužę kainų mažėjimą, palyginus su praėjusiu mėnesiu, Baltijos šalyse lėmė 26 proc., išaugusi saulės elektrinių ir 7 proc. ūgtelėjusi hidroelektrinių gamyba. Be to, 23 proc. augo elektros energijos srautai į Baltijos šalis, o didžiausias importas šiemet buvo iš Suomijos, kuris palyginus su balandžio mėnesiu išaugo net – 57 proc. Suomijos sistemos operatorius tikisi, kad jau birželio pabaigoje bus atkurtas Suomijos ir Estijos tarpvalstybinės jungties „Estlink 2“ veikimas, kas dar labiau padidins elektros energijos importą ir galimai atneš teigiamus kainų pokyčius,“ – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovė Neringa Petrauskienė.
Šiaurės šalių regione vėjo elektrinių gamyba, palyginti su ankstesniu mėnesiu, padidėjo 11 proc., o saulės elektrinių – 28 proc.
Gegužę Lietuvoje augo tiek elektros energijos vartojimas, tiek gamyba
Gegužės mėnesį Baltijos šalyse elektros energijos vartojimas, palyginti praėjusiu mėnesiu, išliko toks pats ir siekė 2 034 GWh. Lietuvoje vartojimas augo 3 proc., iki 922 GWh. Latvijoje elektros energijos poreikis buvo 1 proc. mažesnis nei balandį ir siekė 510 GWh. Estijoje vartojimas smuko 2 proc. iki 601 GWh.
Bendros gamybos apimtys visose trijose šalyse sumažėjo 5 proc. iki 1 646 GWh, palyginus su praėjusiu mėnesiu. Lietuvoje elektros energijos buvo pagaminta 2 proc. daugiau nei balandį – 879 GWh, ir tai visiškai patenkino šalies vartojimo poreikius. Estijoje gamyba smuko 11 proc., iki 419 GWh, o Latvijoje gamyba mažėjo 17 proc., iki 348 GWh.
Praėjusį mėnesį Baltijos šalys bendrai pasigamino 81 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje šis rodiklis siekė 95 proc., Latvijoje – 68proc., Estijoje – 70 proc.
Apie bendrovę:
„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ grupės įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. 66 proc. grupės pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 12 tūkst. įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko daugiau kaip 235 tūkst. namų ūkių. Bendrovė yra įrengusi dešimt saulės parkų (52 MW). Šiuo metu vystomų naujų saulės ir vėjo parkų bendra galia sieks daugiau nei 500 MW. „Elektrum Lietuva“ plėtoja ir viešą elektromobilių įkrovimo tinklą „Elektrum Drive“ – šiuo metu Lietuvoje veikia 308 įkrovimo prieigų, o visose Baltijos šalyse jų skaičiuojama per 1000.