Prekybos tinklas „Iki“ informuoja, kad užbaigia vienintelį tokį eksperimentą Lietuvoje – nebevystys iki šiol veikusių autonominių parduotuvių „IKI GO!“. Sprendimas priimtas technologijos vystytojui „Pixevia“ susiduriant su iššūkiais tęsiant veiklą. Prekybos tinklą valdanti bendrovė UAB „IKI Lietuva“ toliau fokusuosis į kitas inovacijas rinkoje ir tolimesnę parduotuvių tinklo plėtrą.
Šiuo metu Vilniuje veikia penkios autonominės parduotuvės, kurių pirmoji buvo atidaryta 2022 metų vasarį. „IKI GO!“ parduotuvės tapo pirmosiomis tokio tipo prekybos vietomis Lietuvoje, suteikusiomis pirkėjams išskirtinę galimybę apsipirkti be darbuotojų, 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.
Bendrovė eksperimentą vertina kaip sėkmingą. Pasak Nijolės Kvietkauskaitės, „IKI Lietuva“ generalinės direktorės, autonominių parduotuvių koncepcija parodė aiškią pirkėjų paklausą patogesniam apsipirkimui ir buvo svarbi patirtis visai rinkai.
„Pirmiausia – dar kartą įsitikinome, kokie imlūs ateities prekybos sprendimams yra Lietuvos gyventojai ir pati mažmeninė rinka. Todėl ir toliau laikysimės kryptingos investicijų į inovacijas strategijos, stiprinsime technologines partnerystes ir diegsime naujus projektus – testuojame amžių su DI atpažįstančias technologijas savitarnoje, išbandome sukčiavimo prevencijai skirtas priemones bei kitus inovatyvius veiklos efektyvinimo projektus. Mūsų nuolatinio siekio išlikti inovacijų lyderiais tikslas – efektyvinti savo veiklą ir kurti dar patogesnę bei šiuolaikiškesnę apsipirkimo patirtį“, – teigia N. Kvietkauskaitė.
„Patirtis, gauta Lietuvos rinkoje, buvo neįkainojama vystant technologiją. Šiuo metu vykdome užsienio investicijos pritraukimą, kad užbaigus šį etapą galėtume koncentruotis į technologijos panaudojimą Vakarų Europos ir JAV rinkose, kuriose matome didžiausią autonominių parduotuvių potencialą“, – sako „Pixevia“ vadovas Mindaugas Eglinskas.
Autonominių parduotuvių vystymą planuojama stabdyti nuo spalio 1 dienos. Kaštus, skirtus autonominių parduotuvių išlaikymui, „Iki“ kreips į kitus investicinius projektus, tarp jų – ir tinklo parduotuvių plėtrą. Šiandien bendrovė pagal nuosavų parduotuvių skaičių užima lyderio poziciją tarp didžiųjų prekybininkų.
Vien pernai investavusi per 35 mln. eurų, „Iki“ iš pagrindų rekonstravo 18 parduotuvių, dar 25 atnaujino pagal naujausią parduotuvių koncepciją ir atidarė 9 visiškai naujas. Šiemet tinklas išlaiko intensyvų tempą – rekonstruoja pirkėjų jau pamėgtas bei ruošiasi naujų parduotuvių atidarymui.