Ukrainos Gynėjų diena: „День захисників та захисниць України“ . Tai yra Ukrainos valstybinė šventė, kasmet švenčiama spalio 1 d. Ši šventė skirta pagerbti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų veteranus ir žuvusius narius. Pirmą kartą ji buvo švenčiama 2015 m. Todėl šio Pirmadienio šūkis yra „Rodykime pagarbą kovojančiams bei užuojautą kritusiems kovoje už Ukrainos ir mūsų laisvę!“ Remkime Ukrainą iki pergalės - Slava Uraini!
Tiesioginė transliacija FB paskyroje Arkadijus Vinokuras. Kiekvieną mitingą žiūri nuo 1 000 iki 4 000 žmonių. Dar apie 15 000 gauna informaciją kas savaitę vien mano FB paskyroje. Buvusį 153-ą mitingą tiesiogiai internetu stebėjo 1700 žmonių.
Pirmadienio mitingo dalyviai:
Dovilė Šakalienė – Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministrė. Dalyvaus nuotoliu, nes tuo pat metu vyks šaudyklos poligono, skirto Vokietijos brigadai, atidarymas.
Viktor Hamodskyi – Ukrainos ambasadoriaus Vilniuje pavaduotojas.
Jaroslavas Belovas – Dignity Revolution dalyvis, savanoris ATO DUK-PS 2014-2015, desantininkas 95-oje ODŠB 2020-2023 m..
Olga Aleksejčuk. – 30-osios atskiriosios mechanizuotosios brigados, pavadintos kunigaikščio Konstantino Ostrogskio vardu, karininkė - majorė, Telefonu iš fronto.
Dainuoja:
Janina Perevyshko-Orlova – dainininkė. Janina nuo 2014 m. derina muziką su labdara. Aktyvistė ir moterų bendruomenės Vilniuje vadovė. Renginių, remiančių Ukrainos gynėjus ir bendruomenę ne tik Ukrainoje, bet ir Lietuvoje bei Lenkijoje, organizatorė ir dalyvė. Šiandienos daina skambės kaip begalinė padėka tiems, kurie gina ir saugo mano namus nuo priešo.
Pirmadienio mitingą veda:
Arkadijus Vinokuras – Pirmadienio mitingų organizatorius.
Pirmadienio mitingų koordinatorė Auksė Dransard.
Pirmadienio mitingo vertėjas Ruslanas Skrobacas
Pirmadienio mitingo fotografas Nail Garejev
Mitinga transliuoja/filmuoja Kateryna Okhotnyk.
Pirmadienio mitingai transliuojami per A. Vinokuro FB paskyrą