Spaudos centras

JŪRĖS MEDIS. Medienos konstrukcijų gamintojai tikisi lūžio vietos rinkoje

Kitais metais įmonė JŪRĖS MEDIS minės 50 veiklos metų sukaktį, tačiau įmonės ištakos siekia prieš 114 metų vokiečių pirklio Jūrės kaime pastatytą pramoninę lentpjūvę. Dabar JŪRĖS MEDIS yra viena iš didžiausių Baltijos šalyse klijuotos medienos konstrukcijų gamintojų, o konstrukcijų gamybos patirtis kaupiama nuo 1974 m.

„Jūrės medis“ yra žinoma klijuotos medienos statybinių konstrukcijų, medienos denginių gamintoja šalyje. Konstrukcijos gaminamos iš eglės, pušies medienos. Medinių konstrukcijų panaudojimas itin platus: pastaruoju metu pradeda dominuoti mokymo paskirties pastatai, slaugos įstaigos, net daugiaaukščiai gyvenamieji arba komercinės paskirties pastatai. Tarp įmonės gaminių – ne tik visuomeninės ar pramoninės paskirties statiniai, bet ir individualios statybos objektai, tokie kaip rąstiniai namai, pirtys, poilsio nameliai iš klijuoto tašo. Vienas iš netradicinių „Jūrės medžio“ projektų – daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė Švedijoje.

Lietuva pasirengusi medinės statybos pokyčiams

Kaip jau būdinga Lietuvos rinkoje veikiančioms ir su medžiu dirbančioms įmonėms, „Jūrės medis“ apie 80 proc. produkcijos eksportuoja į daugelį pasaulio šalių: nuo Skandinavijos iki Kataro, Pietų Korėjos ar JAV. Tačiau situacija keičiasi.

Lietuvoje nuo kitų metų lapkričio, statant naujus visuomeninės paskirties pastatus, finansuojamus valstybės ir savivaldybių ar tarptautinės finansinės paramos lėšomis, bus privaloma panaudoti bent 50 proc. medienos ir kitų organinių medžiagų iš atsinaujinančių gamtos išteklių pagrindu pagamintų statybos produktų.

Lietuva jau pasiruošusi tokiems pokyčiams, plečiamos medienos perdirbimo įmonės, kurios sukuria didesnę pridėtinę vertę. Viena tokių įmonių ir yra „Jūrės medis“.

„Besikeičiantis visuomenės ir valstybės požiūris, palankūs medinei statybai teisės aktai teikia vilčių, kad ateityje daugiau produkcijos realizuosime Lietuvoje, kurdami tvarią aplinką“, – sako UAB „Jūrės medis“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Raimondas Griškus.

Moderni įranga – galimybė konkuruoti rinkose

Klijuotos medienos statybinių konstrukcijų gamintoja nuolat atnaujina įrangą, kuri padeda kurti ne tik vietos, bet ir užsienio rinkose konkurencingus gaminius.

Neseniai įmonė įsigijo modernias obliavimo stakles, kurios žymiai padidino technines galimybes obliuoti klijuotos medienos konstrukcijas iki 2,6 m aukščio bei 400 mm pločio – anksčiau didžiausi rodikliai buvo 2,2 m ir 300 mm. Tarp įmonės įrenginių – ir itin modernus „Hundegger ROBOT-Drive 1250“ 6 ašių CNC apdirbimo centras, pasižymintis beveik neribotomis medinių konstrukcijų apdirbimo galimybėmis: greitai ir preciziškai pjaunama, skobiama, frezuojama, gręžiama, graviruojama, ženklinama.

Gaminių kokybė patvirtinta tarptautiniais sertifikatais

Visa įmonės „Jūrės medis“ gaminama produkcija yra sertifikuota tarptautiniais sertifikatais. Tai įpareigoja kruopščiai tikrinti kiekvieną gamybos proceso etapą – nuo žaliavų priėmimo iki galutinio produkto pardavimo. Įmonėje veikia laboratorija, nuolat atliekanti bandymus, testuojanti gaminių pavyzdžius, o sertifikuojančios institucijos periodiškai tikrina, ar gaminiai atitinka jų teikiamų kokybės sertifikatų reikalavimus.

Tarp įmonės sertifikatų – Vokietijos Otto Graf Instituto Eksploatacinių savybių pastovumo sertifikatas, FSC CoC sertifikatas, įmonė verifikuota EPD produkto poveikio aplinkai deklaracija ir kt. Viena paskutinių – savanoriškai pritaikyta priemonė Ekologinė Gaminio Deklaracija (EPD), standartizuotas tarptautinis dokumentas su išsamia informacija apie konkretaus produkto gamybos ciklo ir eksploatavimo poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Medienos gaminius į rinką tiekianti įmonė, pasinaudodama Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priemone „Skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos“, baigia įsirengti 500 kW saulės elektrinę, kurios gaminama energija bus naudojama įmonės poreikiams ir leis sumažinti elektros energijos, pagamintos naudojant iškastinį kurą, suvartojimą.

„Jūrės medis“ nuotr.

Pranešimą paskelbė: MB „Redakcija plius"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai žiniasklaidai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2023-10-11 10:00
NT, statyba
Kontaktinis asmuo
Lida Lapkienė
Direktorė
MB „Redakcija plius"
+370 672 60123
[email protected]