Balandžio 9 d. Šardžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), vyko dvišalės Lietuvos ir JAE verslo tarybos posėdis ir verslo forumas, skirtas ekonominiam potencialui pristatyti bei atverti naujas galimybes asociacijų bendradarbiavimui.
Renginyje dalyvavo delegacija iš Lietuvos, kurią sudarė prekybos rūmų atstovai, LT – JAE verslo tarybos nariai bei verslininkai, besidomintys JAE rinka.
Lietuvos ambasadorius JAE Ramūnas Davidonis, pristatydamas dvišalių ekonominių santykių vystymąsi pastaraisiais metais bei Lietuvos eksporto potencialą, susirinkusiems teigė, kad prekybiniai ryšiai tarp abiejų valstybių kasmet tvirtėja. Ši tendencija kuria naujų galimybių dvišalės prekybos augimui bei tvirtesniems Lietuvos ir JAE verslo ryšiams.
Renginio metu ambasadorius R. Davidonis kartu su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos laikinuoju prezidentu Sigitu Gailiūnu susitiko su JAE prekybos ir pramonės rūmų federacijos vicepirmininku ir Šardžos prekybos ir pramonės rūmų pirmininku J. E. Abdullah Sultanu Al Owaisu. Susitikime aptarta tolesnė Lietuvos ir JAE verslo tarybos veikla, ryšių tarp abiejų šalių verslų stiprinimas, Šardžos prekybos ir pramonės rūmų vadovybė kartu su verslo delegacija pakviesta apsilankyti Lietuvoje.
Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo tarybos pirmininkas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas Vidas Butkus savo kalboje akcentavo, jog Lietuvos delegacija nuoširdžiai vertina suteiktą galimybę susitikti ir yra pasiruošusi dirbti kartu. Jis pabrėžė, kad tokie susitikimai yra itin svarbūs kuriant tvirtą pagrindą konstruktyviam dialogui bei bendrų bendradarbiavimo prioritetų nustatymui, kurie ilgainiui gali ženkliai prisidėti prie dar glaudesnių ir ilgalaikių dvišalių santykių plėtros.
Išreikšdamas Lietuvos verslo tarybos atstovų pasirengimą bendradarbiauti, LT – JAE verslo tarybos pirmininkas Vidas Butkus susirinkusiems išsakė šiuos pagrindinius verslo tarybos tikslus:
Siekiama užmegzti tiesioginius bendradarbiavimo ryšius su įvairiomis JAE suinteresuotomis šalimis – vietos organizacijomis, klasteriais, verslo inkubatoriais, valstybinėmis institucijomis ir ministerijomis. Taip pat numatomas aktyvus prekybos ir investicinės informacijos apsikeitimas bei prekybos misijų skatinimas. Abi šalys sieks skatinti įmonių ir verslo organizacijų bendradarbiavimą įvairiuose sektoriuose, remti naujas verslo iniciatyvas bei palengvinti prekybą ir eksportą, organizuojant bendrus seminarus, forumus, verslo kontaktų renginius ir kitus susitikimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas dvišaliam bendradarbiavimui prekybos, investicijų, paslaugų ir pramonės srityse, skatinant glaudesnius draugiškus santykius tarp Lietuvos Respublikos ir Jungtinių Arabų Emyratų. Taip pat bus siekiama geriau suprasti abiejų šalių verslo aplinką bei keistis žiniomis ir gerąja praktika, kuri būtų naudinga abipusiam bendradarbiavimui.
Dvišalio verslo forumo metu Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su Šardžos prekybos ir pramonės rūmais. Tikimasi, kad šie susitarimai atvers naujų galimybių glaudesniam ekonominiam bendradarbiavimui ir verslo ryšiams tarp šalių.
Verslo forume dalyvavo apie 100 verslų ir asociacijų atstovų iš Lietuvos ir JAE.
Lietuvos ir JAE verslo taryba įsteigta 2023 m. gegužės 4 d. tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos ir JAE prekybos ir pramonės rūmų federacijos. Verslo tarybos tikslas – užtikrinti tiesioginį ryšį tarp verslo asociacijų, bendrai ieškoti verslo plėtros galimybių ir stiprinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą.
Siekdama gilinti suvokimą apie Jungtinių Arabų Emyratų rinką, Lietuvos delegacija vizito metu tai pat susitiko su verslais, įsikūrusiais JAE, dalyvavo susitikimuose su konsultantais, padedančiais įeiti į JAE rinką, dalyvavo klubo CEO Club Network susitikime, kur turėjo galimybė pristatyti savo produktus ir paslaugas, domėjosi verslo JAE steigimo galimybėmis bei lankė Šardžos oro uosto laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusias įmones.
*Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo forumas sulaukė ir vietos žiniasklaidos susidomėjimo. Daugiau informacijos nuorodose:
Nuoroda į Šarždos TV pranešimą: https://youtu.be/LeX6KBh4StE?feature=shared
Nuoroda į Šarždos rūmų pranešimą: https://www.sharjah.gov.ae/News/NewsDetail?NewsId=784