Spaudos centras

Neringos miestas ruošiasi gimtadienio šventei

Šiuo metu po Lietuvą keliaujantys Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius dalyvauja pajūrio miestų ir miestelių renginiuose. Praėjusią savaitę „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” vedėjai aplankė Palangą, o šįkart nepraleido progos užsukti ir į Neringos miestą, lapkričio mėnesį švenčiantį 53-ąjį gimtadienį.

Šį rudenį Neringą galima tituluoti vienu iš labiausiai švenčiančiu miestu Lietuvoje. Visą lapkričio mėnesį Neringoje vyks meniniai ir muzikiniai užsiėmimai, skirti miesto gimtadienio paminėjimui.

Neringos šventės metu, muzikos mėgėjai vos spės suktis koncertuose. Lapkričio 14 d. bus surengtas Neringos gimtadienio šventinis koncertas, o didysis gimtadienio koncertas nuskambės lapkričio 15 d. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“. Chorinės muzikos gerbėjai lapkričio 16 d. rinksis Nidos Romos katalikų bažnyčioje, o mažieji melomanai  lapkričio 22 d. „Agiloje“ klausysis vaikų parengtos koncertinės programos.

Lapkričio 14 d. vakare Neringoje vyks ir kasmet didelio susidomėjimo sulaukiantis projektas „Kitokia Neringa“. Tamsos nebijantys lankytojai, leistis į naktinę kelionę po įvairias Neringos įstaigas ir dalyvaus įvairiose atrakcijose, tokiose kaip naktinis krepšinio turnyras, šokolado degustacijos, įvairūs koncertai.

Norintys išmokti naujo amato turėtų nepraleisti lapkričio 28-29 d. vyksiančio seminaro „Šiaudinio sodo šviesa“. Juodkrantės L.Rėzos kultūros centre, Jurbarko kultūros centro folkloro specialistė ir folklorinio ansamblio „Imsrė“ vadovė Birutė Bartkutė parodys, kaip iš šiaudų pasidaryti meno dirbinius, papuošiančius namų interjerą. 

Nuo spalio 21 d. iki lapkričio 27 d. meno mėgėjai taip pat bus laukiami Neringos meno mokykloje. Ten vyks kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir susitikimai su žmonėmis, kurie visus supažindins su Kuršių Nerijos krašto istorija.

Atšventus Neringos gimtadienį, galima pasimėgauti ir kitomis rudeninėmis Nidos siūlomomis pramogomis. Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, siūloma užkopti į Nidos įžymybes Parnidžio kopą ar Raganų kalną bei pasigrožėti atsiveriančiais rudenėjančios gamtos vaizdais. Norintiems atsipalaiduoti nuo darbų ir kitų rūpesčių padės Nidos SPA centras, o žingeidžių keliautojų visada laukia Nidos muziejai.

Žiemą Nidos kurortas kviečia neužsisėdėti namie ir sušilti aktyviose pramogose: buriuoti Ice-Blokart ledrogėmis ant užšalusių Kuršių marių, traukti į žygį su slidėmis miškuose ar prisijungti prie fotomedžioklės komandų.

Televizijos rubriką „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” kviečiame žiūrėti trečiadienį, lapkričio 5 d., 18:40 per „Lietuvos ryto televiziją“.  Joje sužinosite, ką Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius rekomenduoja nuveikti ir pamatyti Neringos gimtadienyje.

Savivaldybių organizuojamų renginių viešinimo kampaniją vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos,  įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005).

Pranešimą paskelbė: Fabula Rud Pedersen Group
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai žiniasklaidai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2014-11-04 11:14
Kultūra Turizmas
Kontaktinis asmuo
Jolita Katkutė
Projektų vadovė
VRP Hill+Knowlton Strategies
852499949
[email protected]