logo Spaudos centras

Prezidentė pasirašė įstatymą dėl Šiaurės Makedonijos

Trečiadienis, kovo 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą, kuriuo ratifikuojamas protokolas dėl Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos – NATO.

Protokolo ratifikavimas užbaigtų 2000 metais inicijuotą vadinamąjį Vilniaus procesą, kuomet dešimt valstybių deklaravo siekį tapti NATO narėmis. Šiaurės Makedonija yra paskutinė iš Vilniaus dešimtuko valstybių, dar neprisijungusi prie Aljanso.

Kvietimas Šiaurės Makedonijai prisijungti prie Aljanso rodo NATO atvirų durų politikos gyvybingumą, kad naujų narių priėmimas nėra sustojęs. Lietuva remia šios organizacijos plėtrą.

Šiaurės Makedonijos narystė Aljanse sustiprins Balkanų regiono stabilumą ir saugumą, prisidės stiprinant visos organizacijos vaidmenį šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

Prisijungimo protokolas įsigalios ir Šiaurės Makedonijos Respublika taps 30-ąja NATO nare, kai jam pagal savo nacionalines procedūras pritars visos dabartinės NATO šalys. Protokolą jau ratifikavo Albanija, Bulgarija, Juodkalnija, Graikija, Kroatija, Slovėnija, Rumunija.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai žiniasklaidai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2019-03-20 14:27
Politika Krašto apsauga, saugumas
Kontaktinis asmuo
Paulius Kalmantas
Specialistas
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
870664138
[email protected]