logo Spaudos centras

RDW apie sunkvežimiams skirtą kelių mokestį Nyderlanduose: transporto priemonėje sumontuota įranga visada turi būti įjungta

ZUTERMERAS, Nyderlandai, May 19, 2026 /PRNewswire/ -- Nyderlandai sunkvežimiams skirtą kelių mokestį įves nuo 2026 m. liepos 1 d. Vykdymo pradžia taip pat bus ta pati diena. Vykdymo tikslas – skatinti tinkamą transporto priemonėje sumontuotos įrangos naudojimą ir užkirsti kelią pažeidimams, taip sudarant vienodas sąlygas visiems vežėjams. Tuo pačiu metu atsižvelgiama į veiksmų laisvę ir žmogiškąjį aspektą.

Įvedus sunkvežimiams skirtą kelių mokestį, sunkvežimių savininkai turės mokėti už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą keliuose, kuriuose taikomas mokestis. Nuvažiuoti kilometrai registruojami naudojant transporto priemonėje sumontuotą įrangą. Važiuojant Nyderlanduose net ir keliais, kuriems netaikomas sunkvežimiams skirtas kelių mokestis, transporto priemonėje sumontuota įranga visada turi būti įjungta.

Pažeidimų prevencija

Nyderlandai padeda vežėjams laikytis taisyklių teikdami aiškią informaciją apie teisės aktus, patikrinimus ir transporto priemonių savininkų bei vairuotojų atsakomybę. Aiškiai paaiškinus, ko, pavyzdžiui, tikėtis ir ką daryti įvykus gedimui, galima kiek įmanoma labiau išvengti nesusipratimų ir baudų.

Dažnas klaidingas įsitikinimas yra tas, kad kitose šalyse suteiktos išimtys ar lengvatos galioja ir Nyderlanduose. Tačiau nebūtinai taip yra. Kiekvienas, kuris mano, kad taip yra, ir nesilaiko Nyderlandų teisės aktų, rizikuoja būti nubaustas bauda.

Kaip vežėjai gali pasiruošti?

Nuo liepos 1 d. kiekvienas į Nyderlandus įvažiuojantis N2 ir N3 kategorijų sunkvežimis privalo turėti veikiančią transporto priemonėje sumontuotą įrangą. Tam, kad vežėjai laikytųsi taisyklių, jie privalo:

  • turėti sutartį su paslaugų teikėju, kuris teikia sunkvežimiams skirto kelių mokesčio taikymo paslaugas Nyderlanduose;
  • naudoti Nyderlanduose veikiančią transporto priemonėje sumontuotą įrangą;
  • susieti transporto priemonėje sumontuotą įrangą su teisingu registracijos numeriu;
  • vairuodami turėti visada įjungtą transporto priemonėje sumontuotą įrangą;
  • įvykus gedimui nedelsdami pranešti apie tai savo paslaugų teikėjui ir pasirūpinti, kad per tris valandas būtų pateikta veikianti transporto priemonėje sumontuota įranga.

Savininkams, kurie jau turi sutartį su paslaugų teikėju, patariama pasitikrinti, ar jie gali išplėsti sutartį, kad ji galiotų Nyderlanduose. Jei ne, važiuojant Nyderlanduose reikės atskiros transporto priemonėje sumontuotos įrangos. Kilus su transporto priemonėje sumontuota įranga susijusių klausimų ar techninių problemų, visada galima susisiekti su paslaugų teikėju.

Baudos už pažeidimus

Nuo sunkvežimiams skirto kelių mokesčio taikymo pradžios RDW (Nyderlandų nacionalinė kelių eismo tarnyba) tikrins, ar laikomasi reikalavimų. Už bet kokius pažeidimus gali būti skiriama bauda. Pirmus šešis mėnesius (iki 2027 m. sausio 1 d.) taikomi perpus mažesni tarifai:

  • nesant sutarties su paslaugų teikėju dėl sunkvežimiams skirto kelių mokesčio: 800 EUR (iki 2027-01-01: 400 EUR);
  • važiuojant išjungus transporto priemonėje sumontuotą įrangą: 500 EUR (iki 2027-01-01 250 EUR);
  • važiuojant su netinkamai veikiančia transporto priemonėje sumontuota įranga: 500 EUR (iki 2027-01-01 250 EUR);
  • važiuojant su kitam sunkvežimiui priklausančia transporto priemonėje sumontuota įranga: 500 EUR (iki 2027-01-01 250 EUR).

Per 24 valandas už vieną transporto priemonę gali būti skiriama ne daugiau kaip viena bauda. Jei per tą laikotarpį bus nustatyti keli pažeidimai, bus skiriama tik didžiausia bauda.

Kaip veikia priežiūra ir vykdymo užtikrinimas?

Sunkvežimiams skirtas kelių mokestis stebimas naudojant stacionarią virš kelio įrengtą įrangą ir mobilią įrangą pakelėse. Prieš skiriant baudą visada atliekamas žmogiškojo aspekto vertinimas. Bauda transporto priemonės savininkui siunčiama paštu. Jei adresas nežinomas arba išieškojimas pasirodo esąs neįmanomas, valdžios institucijos transporto priemonę gali sustabdyti. Baudą reikės sumokėti nedelsiant.

Daugiau informacijos apie taisykles ir pasiruošimą rasite adresu www.trucktoll.nl .

Logotipas: https://mma.prnewswire.com/media/2945490/5890258/RDW_Logo.jpg

„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai žiniasklaidai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2026-05-19 12:50
Verslas, ekonomika, finansai Transportas Kiti pranešimai
Kontaktinis asmuo
Kontaktinis asmuo žiniasklaidai:
Thérèse de Vroomen, RDW atstovė spaudai, Tel. +31 6 2740 8529, el. p. [email protected]
Prisegti failai
530374_rdw.jpg(jpg, 238.34 KB)