Renginių ciklas „Klubas Norden“ kviečia į viešą prof. Pekka Korvenmaa paskaitą „Dizaino istorijos prasmė(s): Suomija“, kuri vyks š. m. gegužės 8 d. (trečiadienį), 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22).
Nors būdama maža šalis, Suomija turi stiprią dizaino tradiciją, kurią spėjo pamatyti visas pasaulis. Ar šis pripažinimas jau yra istorija? O gal ja galima pasinaudoti kaip žiniomis formuojant ateitį? Ar praeitis gali informuoti ir įkvėpti šiandieninius ir ateities veiksmus?
Pekka Korvenmaa yra Suomijos Aalto universiteto Meno instituto prorektorius bei to paties universiteto Dizaino katedros profesorius. P. Korvenmaa – pasaulyje plačiai žinomas dizaino teoretikas, daugiau kaip tris dešimtmečius rašantis mokslinius straipsnius Suomijos architektūros ir dizaino istorijos temomis. Didžiausiąją šio mokslininko dėmesio dalį užima gimtosios Suomijos dizainas.
„Dizaino istorijos prasmė(s): Suomija“ yra Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ciklo „Klubas Norden“ renginys, taip pat ir vienas iš „Dizaino savaitės“ renginių.
Nemokamų renginių ciklas „Klubas Norden” pristato išskirtines asmenybes bei reiškinius Šiaurės šalių kultūros, mokslo, visuomeniniame bei sporto gyvenime. Ciklo organizatorius yra Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Renginio partneriai: Vilniaus dailės akademija, Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos dizaino forumas.
Renginys nemokamas, registracija nevykdoma. Renginys vyks anglų kalba.