Įsibėgėjus pavasariui, Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblis (VU Ansamblis) kviečia stabtelėti – išgirsti, pajusti ir prisiminti. Gegužės 16 d. VILNIUS TECH „LinkMenų fabrike“ įvyks kasmetinis, tradicija tapęs, VU Ansamblio pavasarinis koncertas. Šiemet jis bus kiek kitoks – kvies išgyventi jautrų ir gilų pasakojimą, apipintą tikromis ansambliečių ir jų artimųjų istorijomis, apjungsiančiomis praeitį ir dabartį, skirtingus išgyvenimus bei savitą tapatybę. Šio pasakojimo esmė – susirišimai: tai gilūs ir nepavaldūs laikui ryšiai tarp kartų, bendrystė ir prisiminimai. Šis koncertas atidarys VU Ansamblio 85-mečio minėjimo renginių ciklą.
Šįkart ansambliečiai koncertui ruošiasi ne tik repeticijų salėse šlifuodami šokio žingsnelius ar melodijų skambesį, bet ir leisdamiesi į kelionę laiku. Pokalbiai su tėvais, seneliais ir proseneliais, išgirstos istorijos bei artimųjų išgyvenimai – gyvas prisiminimų šaltinis, kuris tapo pavasarinio koncerto scenarijaus pagrindu. Pavasariniame koncerte „Susirišimai“, ansambliečiai, įprasmindami surinktus prisiminimus, per dainą, šokį ir muziką kalbės apie universalias ir nesenstančias temas – šeimą, netektį, meilę, namus ir žmonių tarpusavio santykius.
Koncerte įprasmintos istorijos ypatingos – viena iš jų dalijasi ansamblietė Živilė, prisimindama savo artimųjų pasakojimus: „Kol mes su pussesere kūrenom laužą, kiti ravėdavo daržus, skindavo derlių, žiūrėdavo, keik obuolių bus šįmet, ir po darbų, susėdę po ąžuolu, gerdavom arbatą ir būdavom tokioj bendrystėj, kokios tu mieste nepajauti teik ir niekada nepajausi. Tas ąžuols mumis teik visus suvienydavo ir įkvėpdavo savo gerumu, kad, kaskart atvažiavus, visi norėdavo ąžuolą apsikabinti“. Paprasti, bet šviesos kupini prisiminimai atskleidžia gilų šeimos ryšį ir ypatingą, iš kartos į kartą perduodamą bendrystę.
Šių metų pavasarinį VU Ansamblio koncertą režisuoja ilgametę patirtį teatro ir koncertinio meno srityje sukaupusi kūrėja, režisierė, scenarijų autorė ir renginių organizatorė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė. Režisierė, prisidėjusi prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro, „Vilnius City Opera“, Valstybinio ansamblio „Lietuva“ ir kitų sceninių projektų, koncerto temai padės atsiskleisti jautriai apjungdama sceninį pasakojimą, muziką, šokį ir vizualumą. „VU Ansamblis, pasirinkęs pavasarinio koncerto temą „Susirišimai“, leidžiasi į prisiminimus ansambliečių tėvų, senelių, o kartu ir jų pačių. Neriame į atsiminimus ir stebime, kaip įvykiai, nutikę prieš penkiasdešimt metų, skamba kaip pasakojimai apie dabartį. Klausantis audio įrašų ar skaitant ansambliečių šeimų dokumentiką, neapleido jausmas, kad tai mano giminės pasakojimai – klausaisi visiškai svetimo žmogaus ir atrodo tarsi tai būtų tavo artimo pasakojimas. Tas ribų nunykimas labai giliai skleidžiasi ansamblio tradicijoje, jo susiklausyme ir veikime. Skirtingi balsai susilieja į vieną visumą ir galiausiai mes girdime pasakojimą apie žmogų, kuris liudija savo praeitį, nes tai yra pagrindinė jo egzistavimo sąlyga“, – apie artėjantį renginį mintimis dalijasi koncerto režisierė G. Kriaučionytė-Vosylienė. Būtent šiame kartų ir pasakojimų susiliejime atsiveria ansamblio esmė – kurti bendruomenę, kuri tautinio meno kalba šneka apie amžinas vertybes, aktualias visais laikais.
VU Ansamblio choro vadovė Dovilė Mačiukaitė-Krasauskienė, pasakodama, kaip gimė koncerto idėja, pabrėžia jo temą ir kryptį. „Žmogaus ryšys su žmogumi – tarsi paprasta kasdienybė, bet ji atskleidžia mus pačius, suteikia gyvenimui prasmės. Nuo kūdikystės natūraliai prisirišame prie šeimos. Laikui bėgant norime atsiskirti, ieškome savęs. Ir tik įveikę šį etapą laimę randame jungtyse. Susirišimai, tiesdami gijas tarp kartų ir istorijų, įkvepia mus kurti gyvenimą“, – mintimis dalijasi choro vadovė.
Koncerto programoje skambės Artūro Noviko, Žemynos Trinkūnaitės, Donato Bielkausko, Vaclovo Augustino, Gintauto Venislovo, meno vadovo Eugenijaus Čiplio, choro vadovės Dovilės Mačiukaitės-Krasauskienės, choristės Viktorijos Vansevičiūtės kūriniai, matysime Laimutės Kisielienės, Vidmanto Mačiulskio, Aušros Krasauskaitės, vadovų Indrės Alaburdienės ir Alberto Švelgino, ansambliečių Ugnės Gavelytės ir Džiugintos Dunkauskaitės choreografijas. Vyks ne vieno kūrinio premjera. Choreografiją ir muziką papildys šiuolaikinės scenografijos elementai – šviesų efektai, vaizdo ir garso įrašų projekcijos.
Pavasarinis koncertas „Susirišimai“ įvyks jau gegužės 16 d., 20 val., VILNIUS TECH „LinkMenų fabrike“. Koncertą organizuoja VU Dainų ir šokių ansamblis ir VU Kultūros centras, partneris VU alumni dainų ir šokių ansamblis „Jievaras“. Renginį iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
Bilietus į koncertą galima įsigyti čia