logo Spaudos centras

Ugniagesiai gelbėtojai baigė darbus Varėnos rajone – surinktos rastos objekto nuolaužos

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, kad ugniagesiai gelbėtojai baigė darbus įvykio vietoje Varėnos rajone, Lavyso ežero apylinkėse, kur buvo rastos nukritusio objekto (galimai – drono) nuolaužos.

Šiandien ugniagesiai gelbėtojai, vykdydami policijos nurodymus (įvedus planą „Skydas“), talkino ARAS pareigūnams ieškant ir renkant nuolaužas ant ledo bei vandenyje (vandenyje nuolaužų traukimą atliko ARO narai). Darbams pasitelkta specializuota ugniagesių gelbėtojų įranga: dvi valtys, povandeninė kamera ir kita technika. Užbaigus pavestas užduotis, ugniagesių gelbėtojų darbai įvykio vietoje baigti.

Iš viso šiandien įvykio vietoje dirbo 13 Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, tarp jų – narų komanda iš Vilniaus.

Tolimesnius veiksmus ir įvykio aplinkybių vertinimą vykdo atsakingos institucijos.

Primename, kad pranešimą apie naktį girdėtą sprogimą (kovo 23 d.) ir ant ežero ledo pastebėtas metalo skeveldras Bendrasis pagalbos centras gavo vakar (kovo 23 d.)  11.52 val. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos policijos, vėliau – ir Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos, įvestas planas „Skydas“. Nuolaužų paieškos darbai pradėti vakar, tačiau dėl saugumo reikalavimų nakties metu sustabdyti – teritoriją saugojo pareigūnai. Darbai atnaujinti šiandien ryte ir sėkmingai užbaigti.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai žiniasklaidai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2026-03-24 16:43
Savivalda, regionai Krašto apsauga, saugumas
Kontaktinis asmuo
Jolita Orentaitė
Komunikacijos vadovė
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
061491761
[email protected]
logo
Prisegti failai