Spaudos centras
Nuo gegužės 23 dieną paroda „Barkodas ant laiko durų“ kviečia susitikti su atmintimi, kuri kalba ne iš istorijos vadovėlių, o iš tikrų karo paliestų daiktų.
Ukrainos menininkas ir karys Volodymyr Bezrukyj kuria ant autentiškų karo artefaktų, paversdamas juos jautriais atminties, pasipriešinimo ir vilties ženklais.
Jo darbai bus eksponuojami Vilniaus Rotušėje nuo gegužės 23 dienos iki birželio 1 dienos, o nuo birželio 8 dienos – Vilniaus geležinkelio stotyje.
Volodymyr kūryboje drobe tampa sunaikintų namų durys, langinės, seni lentgaliai iš nuniokotų Ukrainos miestų, tokių kaip Bachmutas. Tai daiktai, kurie matė netektį, bet menininko rankose prabyla apie žmogaus stiprybę, laisvės kainą ir gyvenimą, kuris nepasiduoda.
Gegužės 23 dieną parodos pristatymas vyks „Vyshyvanka Choir 2026“ metu, kai šimtai žmonių susirinks dainuoti, būti kartu ir prisiminti Ukrainos paveldą.
Šią dieną tradiciniai ukrainietiški raštai, dainos ir bendrystė taps gyvu priminimu, kad kultūra yra ne tik atmintis, bet ir pasipriešinimo forma. Todėl „Barkodas ant laiko durų“ natūraliai įsilieja į Vyshyvankos dienos prasmę: ji kalba apie tautos stiprybę, istoriją ir laisvę, kurią šiandien gina ne tik kariai, bet ir kultūra, atmintis bei solidarumas.
Paroda jau aplankė Ukrainos miestus: Zaporižią, Poltavą, Kyjivą, Umanę, Odesą, Kropyvnyckį ir Dniprą, o dabar atkeliavo į Vilnių.
Vilnių ši paroda pasiekė Atviros Lietuvos fondo ir Lietuvos ambasados Ukrainoje iniciatyva. Parodos partneriai Vilniaus Rotušė bei LTG Infra.
Kviečiame ateiti, išgirsti Ukrainos žmonių liudijimą, pajusti Vyshyvankos dienos bendrystę ir tapti prasmingo Lietuvos bei Ukrainos solidarumo momento dalimi.
Parodą bus galima aplankyti
Nuo gegužės 19 d. iki gegužės 31 d.
Vilniaus Rotušėje
Nuo birželio 8 d. iki liepos 8 d.
Vilniaus geležinkelio stotyje