Prasidėjo „Startup Fair“: laukiama rekordinio dalyvių skaičiaus ir reikšmingų investicijų į startuolius

Šiandien Vilniuje prasidėjo jau vienuoliktą kartą organizuojamas tarptautinis startuolių renginys „Startup Fair. Adapt 2023“. Čia vyksta konferencija, gyvai susitinka investuotojai ir inovatyvių verslų kūrėjai, jie užmezga vertingus ryšius ar net susitaria dėl investicijų. Spėjama, kad šiemet renginyje lankysis rekordinis skaičius dalyvių, rezervuotų bilietų – per 3 tūkstančius, laukiama apie 400 investuotojų.  

„Šiais metais „Startup Fair“ kviečia prisitaikyti, adaptuotis. Pasaulį drebina dideli pokyčiai, kurie daro įtaką kiekvienam mūsų, tačiau Lietuvos startuolių ekosistema vis dar išlieka viena sparčiausiai augančių Vidurio ir Rytų Europoje. Lietuvos startuoliai įgauna vis didesnę reikšmę ir vertę visoje šalies ekonomikoje – jie sparčiai kuria naujas darbo vietas, auga ir pritraukia reikšmingų investicijų“, – pradėdama renginį sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Augant Lietuvos startuolių ekosistemai, vis didesnis dėmesys skiriamas ir „Startup Fair“. Čia atvyksta vis daugiau investuotojų iš įvairių šalių. Jiems šio renginio formatas patrauklus, nes vienoje vietoje gali susipažinti su visa Lietuvos startuolių ekosistema.

„Dalis atvykstančių investuotojų jau yra investavę į Lietuvos startuolius ir vienaragius. Pavyzdžiui, „Burda Principal Investments“, „byFounders“ fondų atstovai, kaip ir daugelis, į Lietuvą grįžta ieškodami naujų galimybių ir potencialo. Džiaugiamės, kad šiemet atvyko ir daug naujų iki šiol į Lietuvos startuolius neinvestavusių fondų atstovų“, – sako Roberta Rudokienė, Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ vadovė.

Anot jos, šiemet „Startup Fair. Adapt 2023“ lankosi investuotojai iš JAV, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Danijos, Latvijos, Švedijos, Slovakijos, Suomijos, Austrijos ir kitų šalių. Tai puiki proga Lietuvos startuoliams pristatyti savo novatoriškas idėjas ir naujus projektus.

Renginyje – sėkmės istorijos ir ekspertų patarimai

„Startup Fair. Adapt 2023“ vykstančioje konferencijoje pristatomos startuoliams aktualiausios temos: rinkos pokyčiai ir tendencijos, perspektyviausios verslo sritys ir investuotojų lūkesčiai, startuolių kūrėjai dalinasi savo patirtimi, išmoktomis pamokomis ir įžvalgomis. Iš viso pranešimus skaito ir diskusijose dalyvauja apie 60 pranešėjų, į Lietuvą atvykusių iš JAV, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės ir kitų pasaulio šalių.

„Šiandien konferencijoje turime ne vieną žinomą ekspertą ir pranešėją: technologijų ciklo pakilimus ir nuosmukius Silicio slėnyje pristato iš JAV atvykęs investuotojas Rickas Rasmussenas, dalyviai taip pat gali išgirsti vieno svarbiausių startuolių investavimo srities dalyvių olando Maurice’o Beckando Verwee pranešimą apie dirbtinį intelektą bei patarimus, kaip elgtis verslams, siekiantiems išlikti konkurencingoje aplinkoje. Renginyje nemažai laiko skiriame diskusijoms, todėl tikime, kad kiekvienas dalyvis iš jo išsineš ką nors naudingo“, – teigia R. Rudokienė.

Tie, kurie neturi galimybės lankytis renginyje, konferenciją gali stebėti internetu: https://bit.ly/3sALdCQ

Susitikimų erdvė ir kova dėl geriausiųjų titulo

Siekiant padėti startuoliams užmegzti naujus kontaktus ir palengvinti investicijų pritraukimą, šiemet startuolių ir investuotojų susitikimams numatyta atskira erdvė, o kad jiems būtų paprasčiau vieniems kitus atrasti, renginio metu veikia speciali programėlė. Joje investuotojai gali pažymėti, kokią sumą ir į kurį sektorių pageidauja investuoti, o startuoliai – pateikti savo verslo aprašus bei įvardyti ieškomų investicijų sumą. Pagal tai startuolis su investuotoju gali susitikti specialioje susitikimų erdvėje arba pasikalbėti internetu.

Renginyje taip pat vyksta jau tradicija tapęs „Pitch Battle“ konkursas, kurio metu 40 atrinktų startuolių savo idėjas visą dieną pristato visuomenei ir investuotojams. Pristatymai scenoje padeda pritraukti žiniasklaidos dėmesį, užmegzti vertingas partnerystes, svarbiausia, dalyviai varžosi dėl prizinio fondo, kuris šiemet išaugo iki beveik 400 tūkst. eurų.

Tiesioginė „Pitch Battle“ scenos transliacija: https://bit.ly/3EzzBCJ

Pernai „Pitch Battle“ konkurso nugalėtoju tapo Azerbaidžane įkurtas ir dabar Lietuvoje veikiantis startuolis „Whelp“, kuriantis dirbtiniu intelektu pagrįstą klientų aptarnavimo platformą.

Apie renginį

„Startup Fair“ – tai didžiausias Baltijos šalyse startuolių renginys, kurį nuo 2013 m. organizuoja Inovacijų agentūros startuolių ekosistemos plėtros skyrius „Startup Lithuania“. Renginys kasmet pritraukia daugiau nei pusantro tūkstančio dalyvių, šimtus investuotojų ir startuolių iš daugiau kaip 25 pasaulio šalių.

Renginys „Startup Fair. Adapt 2023“ šiemet vyksta Vilniuje, erdvėje „Kablys + Kultūra“. Daugiau informacijos apie renginį pateikiama oficialioje svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2023-09-07 11:58
Verslas, ekonomika, finansai
Kontaktinis asmuo
Jolita Mažeikiėnė
Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė
Inovacijų agentūra, Všį
37068658356
j.mazeikiene@inovacijuagentura.lt
pasidalinti
atgal